Marvel’s Midnight Suns официјално пристигнува во декември за PC, XBOX Series S/X и PS5

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Тактичкото RPG Midnight Suns на Firaxis со тематика Marvel, по голем број претходни одложувања, конечно ќе излезе на PC, Xbox Series X/S и PS5 – но претходно објавените верзии Xbox One, PS4 и Switch сè уште недостасуваат.

Најавена минатиот август, Marvel’s Midnight Suns – која црпи инспирација од стрипот Midnight Sons од средината на 90-тите – е стратешка игра со суперхерои што следи список на познати лица во авантуристичка комбинација на борби, борби со карти, Fire-Emblem вид на игра и градење на игра.

Midnight Suns првично требаше да биде лансирана во март оваа година, но беше одложена во ноември минатата година со цел да се додаде „повеќе приказна, кинематика и севкупно полирање“. За жал, како што се приближуваше денот на излегување – 7-ми октомври, издавачот 2K и Firaxis донесоа одлука да го одложат уште еднаш за да го дадат најдоброто можно искуство за секого.

Конечно, Midnight Suns доби датум за издавање благодарение на денешната изложба на игри на Дизни и Марвел и ќе излезе за Xbox Series X/S, PS5 и PC на 2-ри декември. За жал, сè уште нема информации за претходно објавените верзии од последната генерација и Switch – кои беа одложени на неодредено време како дел од последното одложување на играта. Се надеваме дека корисниците на тие платформи ќе добијат ажурирање наскоро.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!