EA изработуваат Open-World Single-Player – Black Panther игра

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

EA, наводно, е најновото студио што добило делче од акциите на Марвел, а новите тврдења сугерираат дека моментално се работи на нова игра, со отворен свет базирана на серијата Black Panther. Тоа го вели новинарот Jeff Grubb, кој зборуваше како дел од стримот Game Mess Mornings на Giant Bomb‘s, тврдеше дека проектот ќе биде наслов само за еден играч, а целта на EA е да се надоврзе на успехот на добро прифатената игра издавачот и креаторот Respawn – Jedi: Fallen Order. И наскоро нормално Jedi: Survivor.

Иако деталите се неизбежно ограничени во овој момент, се вели дека насловот е во „многу ран развој“ – Grubb тврдеше дека основната премиса е дека играчите ќе треба да завршат различни предизвици во обид да станат новиот Black Panther, по смртта на сегашниот. Сегашниот, тој што умира веројатно е T’Challa но не мора да значи..

ЕА, наводно, играта за сега ја нарекува Project Rainier. Иметно веројатно е земено од Mount Rainier од Washington. Тоа е релевантно бидејќи тимот што се справува со неговиот развој се вели дека е новото студио на EA во Сиетл, предводено од поранешниот шеф на Monolith Productions, Kevin Stephens.

Stephens – кој ги надгледуваше сличните на Middle-earth: Shadow of Mordor и Middle-earth: Shadow of War за време на неговото време во Monolith – се приклучи на EA минатиот мај. Во тоа време, беше потврдено дека неговото студио ќе работи на нова акциона авантура со отворен свет, која очигледно убаво се усогласува со ова!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.