Avatar: Frontiers of Pandora на Ubisoft е одложена

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Avatar: Frontiers of Pandora, филмското поврзување на Ubisoft од развивачот на The Division, Massive Entertainment, е одложено. Не многу али секогаш е лошо кога нешто ќе се одложи.

Играта сега ќе излезе во „2023-24“, потврдија попладнево Ubisoft, како дел од својот прв квартал од финансиските резултати за 2022 година. Ова навидум значи враќање назад кон следната финансиска година на издавачот, што значи дека нема да го видиме Avatar сега дури по 31 март 2023 година.

Ubisoft претходно ја подготви играта за лансирање подоцна оваа година, веројатно заедно со пристигнувањето на многу одложеното, иако не многу очекуваното продолжение на филмот „Avatar 2“ на Џејмс Камерон, „The Way of Water“, кој ќе се појави во кината на 16-ти декември.

Уште три филмски продолженија се исто така на мапа, за прикажување до декември 2028 година… Ќе не убијат наредниве неколку години со тие филмови, но сите знаеме дека ќе направат милијарда спин-офи кои ќе бидат серии, анимирани, стрипови, книги и многу други глупости. Подобро кажано Џејмс џабе е толку бесен за новите филмови, ќе го утепаат.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.