Blizzard прекинува со правење на нов контент за Heroes of the Storm

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Blizzard ја прослави неодамнешната седма годишнина од нивната MOBA – Heroes of the Storm со намалување на развојот на нов контент, односно целосно прекинување на нов контент. Целиот фоус за играта ќе биде ставен на Client Sustainability и масовни поправки на багови во играта.

Во краткото ажурирање објавено вчера на официјалната веб-страница, Blizzard рече дека сега ќе ја третира MOBA-та на „начин сличен на нашите други долгогодишни игри, StarCraft и StarCraft II“ со продолжување на сезонските промени и ротации на херои, но без планови за нови „ да се додаде содржина за купување“. Или на друг начин кажано… не очекувајте ништо ново!

“This June marks the seven-year anniversary of Heroes of the Storm. Combining legendary characters from all of our universes, it naturally brought players together into a truly unique experience. Heroes and its community are home to some of the most passionate gamers from around the world and we’re committed to making sure that you can continue to enjoy your adventures through the Nexus.

Изјава земена од ComicBook

“Moving forward we will support Heroes in a manner similar to our other longstanding games, StarCraft and StarCraft II. In the future, we’ll continue seasonal rolls and hero rotations, and while the in-game shop will remain operational there are no plans for new for-purchase content to be added. Future patches will primarily focus on client sustainability and bug fixing, with balance updates coming as needed. You continue to be one of our most passionate communities, we’re grateful for your continued dedication and support, and as always, we look forward to seeing you in the Nexus.

Изјава од официјалната страна на Heroes of the Storm

Веста не треба да биде целосно изненадување за играчите, бидејќи Blizzard батали многу работи во Heroes of the Storm со намалување на тимот на играта и откажување на големите еспортски настани во 2018 година. Персоналот беше преместен на други внатрешни проекти, а немаше официјален збор за тоа колку луѓе останаа да работат на МОБА.

ICYMI, шефот на Blizzard, Mike Ybarra, неодамна изјави дека неговата компанија сака „да се врати на настан во живо што ни овозможува да ја славиме заедницата“ и дека е „посветена да го врати BlizzCon“ во 2023 година.

Годишниот настан BlizzCon што се одржува во Anaheim неодамна беше целосно направен Online поради Ковид, а потоа беше целосно откажан оваа година бидејќи Blizzard се соочи со различни обвинувања за недолично однесување на персоналот и токсична култура на компанијата. Во истото интервју, Ybarra ја бранеше и употребата на микротрансакции од страна на Blizzard.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерот од God of War RagnarokChristopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos беше клучен лик на PlayStation и беше веднаш препознатлив поради тоа колку беше целосно маестрален, неговите тетоважи и лузни и неговиот дементен глас што врескаше по неговите непријатели. Тој беше толку голема работа што NetherRealm дури и го вклучија и во Mortal Kombat како лик што може да се игра во верзиите на играта на PlayStation. Неговото патешествие продолжи во 2018 година со објавувањето на God of War на PS4, што беше меко рестартирање кое го промени тонот на серијалот, но ја продолжи приказната. Актерот на Kratos, исто така се смени и дојде Christopher Judge, кој беше прогласен за давање на една од најдобрите изведби во видео игри!

Претходно оваа година беше потврдено дека Amazon развива играна ТВ сериј за God of War. Не е јасно кои игри ќе ги адаптира или кои ликови ќе бидат во серијата, но многумина почнаа да го кастираат Kratos. Моментално оваа франшиза има толкава фан база што луѓе полудуваат за кој да биде Kratos!

Актерот кој што е многу актуелен со Филмскиот универзум на Marvel, Dave Bautista, го фрли своето име во пехарот на Kratos, а многу други имиња беа предложени од обожавателите. Но сепак Dave Bautista е многу пропаднат актер што моментално пробува секаде да се протне бидејќи никој не го сака толку многу. Пробува да се протне и во адаптацијата на Gears of War, да се прават Marvel филмови само со него, и многу други работи. Dave Bautista е актерот кој што би направил се за да добие улога која ќе му донесе многу пари, но сепак луѓето не го сакаат.

Сепак, актерот на Kratos, Christopher Judge, мисли дека тој е човекот за таа работа. Еден обожавател на Twitter потенцираше дека никој од актерите што се барани од страна на фанови не биле доволно добри да ја земат секирата или мечовите и да влезат во улога на Kratos. Вистинската улога, односно актерот кој треба да ја добие улогата МОРА да биде Christopher Judge!

Може сите да се сложиме дека Christopher Judge е човекот кој треба да го игра Kratos! Гласот му е прекрасен, иако можеби за млад Kratos може да го промени. Тој има тело за тоа, го има гласот за тоа, се чини дека Christopher Judge е одлично погоден за Kratos. Сепак, со оглед на природата на овие емисии, не би било изненадувачки ако Amazon се обиде да најде по „препознатливо“ име на кое ќе може да се потпира на маркетингот….. А кога зборуваме за препознатливо лице со добра мускулатура и без коса сите знаеме на кој актер прво ни идат мислите… Да не звучиме рацистички но The Rock е белец, Judge можеби ќе биде доста негативно прифатен од страна на фановите.

Ние ниту малку не сакаме Dwayne ‘The Rock’ Johnson да ја игра улогата на Kratos од причина што сметаме дека The Rock треба да си остане на тоа што е добар и што си го прави, Комедии во Hollywood. Иако го видовме малку да премине од комедија во сериозна улога на Анти-Херој во новиот Black Adam филм, сепак има доста други актери кои што можат да го одглумат Kratos. Прекрасен пример е еден од членовите на нашиот тим – Гораст Цветковски! Подоле може да го погледнете во улога на Kratos!