Assassin’s Creed Mirage треба да ја видиме во август 2023

Иако веќе знаеме дека следната игра од серијалот на Assassin’s Creed треба да го видиме во 2023 година, новиот извештај наведува дека Assassin’s Creed Mirage е планирана да излезе во август 2023 година. Но сепак ова не е ништо официјално, само се одредени протекувања кои што се појавија на интернет!

Причината зошто овие протекувања се случија е бидејќи играта до сега е целосно откажувана два пати од страна на студиото, според Insider Gaming. Очигледно Ubisoft планирале насловот Back-To-Basics да излезе баш на почетокот на следната година. Не беа забележани специфики за задржувањата, иако Assassin’s Creed Mirage е предвидена за хардвер од сегашната генерација (PS5/XBOX Series X). Ограничувањата на тие платформи би можеле да предизвикаат главоболки за развој на старите генерациски конзоли. Но, тоа се шпекулации во овој момент.

Поминаа повеќе од две години од лансирањето на Assassin’s Creed Valhalla, голема празнина за франшизата. За да се пополни тоа време, последното ажурирање на играта се одликува со поврзување со Assassin’s Creed Mirage. Ubisoft, исто така, веќе прави Pre-Purchases за Mirage. Стандардното издание чини 50 долари, а најскапата опција се продава за 150 долари.

Гледајќи подалеку, Ubisoft има големи планови за франшизата со Assassin’s Creed Infinity. Но, пред тоа, Assassin’s Creed Mirage може да биде фантастично враќање на корените на серијата. И Bungie објави соработка помеѓу Destiny 2 и Assassin’s Creed Valhalla што ќе види кросовер козметика во двете игри почнувајќи од 6 декември.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.