The Callisto Protocol ќе добие NG+, Hardcore ниво, Повеќе Контент во иднина со DLC’s

The Callisto Protocol, духовниот наследник на серијалот Dead Space на Glen Schofield, конечно излезе и за да го прослави официјалниот ден, Striking Distance Studios објави план за содржина во кој детално ги опишува шестмесечните DLC’s за играта.

Како што претходно беше најавено, DLC-то на Season Pass на The Callisto Protocol ќе содржи сосема нови анимации за смртта, кои веројатно ќе бидат вклучени во новата содржина на приказната на играта. Според оваа нова временска рамка за содржина, таа дополнителна приказна се очекува да биде објавена некаде следното лето. Сепак, пред тоа, сите играчи ќе добијат NewGame+ и Hardcore ниво, додека сопствениците на Season Pass ќе ја добијат и надворешната колекција на скинови, многу бандли и многу повеќе.

Како што можете да видите, протокот на содржина започнува во февруари и навидум завршува во текот на летото следната година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!