Assassin’s Creed Valhalla и Destiny 2 Crossover

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ubisoft и Bungie открија дека козметиката од Destiny 2 која првично требаше само да дојде во Assassin’s Creed Valhalla, сега доаѓа и во Assassin’s Creed Valhalla и во Destiny 2. Фановите на двете игри се премногу задоволни од оваа работа!

Сепак, се чини дека не ги содржи сите козметички производи што можеме да очекуваме и да ги видиме. Ако не сакате да чекате до следната недела за да видите што доаѓа во Assassin’s Creed Valhalla, можете да го погледнете видеото на MAK Moderator на YouTube подолу:

Она што е интересно е што видеото на MAK Moderator содржи и козметика од тематиката на Monster Hunter, што значи дека најверојатно наскоро ќе биде објавена и соработка со таа игра.

“Assassin’s Creed Valhalla players can purchase a Destiny 2-themed character pack, which includes armor sets, swords, a scout skin, and a mount skin. Players can also grab a weapons pack which includes four unique spins on Destiny’s iconic subclasses, each with their own gameplay perks and custom effects. As Destiny 2 begins its next season on December 6, players will be able to visit the Eververse store to get their hands on an Assassin’s Creed-themed ship, Sparrow, Ghost, and finisher cosmetics, as well as three armor ornament sets.” 

Ubisoft

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.