Актерката која го толкуваше гласот на Bayonetta Hellena Taylor ги повика фановите на бојкот против Bayonetta 3

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Hellena Taylor, оригиналниот гласовен актер за Bayonetta, кој не се враќа да го дава гласот на ликот во Bayonetta, проговори зошто не ја повторува улогата. Во серија видеа споделени на социјалните мрежи, Taylor рече дека и биле понудени 4.000 долари за да се врати во улогата на Bayonetta, понуда која таа ја опиша како „навреда“. Taylor оттогаш ги повика луѓето да ја бојкотираат играта пред нејзиното објавување на 28 октомври. Hideki Kamiya, извршниот директор кој работи на Bayonetta 3 и добро позната личност во инвеститорот PlatinumGames, оттогаш одговори на овие тврдења.

Низата видеа на Taylor на Twitter започна со она подолу каде што таа се претстави како „гласот на Бајонета“. Во текот на нејзините видеа, таа рече дека била замолена да се реаудитира за улогата со оглед на тоа дека со текот на времето се искажувала промена, а кога тоа го направила, таа рече дека поминала со „бои“. Сепак, тоа ја нарече „навредлива понуда“, па таа и пиша на Kamiya да побара што смета дека вреди нејзините таленти. Тејлор рече дека добила одговор што на почетокот ја натерало да се чувствува позитивно за добивање подобра понуда, но токму тогаш понудата била зголемена на исплата од 4.000 долари.

“This is an insult to me. The amount of time I took to work on my talent, and everything that I have given to this game and to the fans. I am asking the fans to boycott this game and instead spend the money that you would have spent on this game donating it to charity. I didn’t want the world. I didn’t ask for too much. I was just asking for a decent, dignified, living wage. What they did was legal, but it was immoral.”

Откако написот на Тејлор за ситуацијата со Bayonetta 3 почна да кружи на социјалните мрежи овој викенд, Kamiya одговори на Твитер со јазик што сугерираше дека чувствува дека целата вистина не е јавна.

“Sad and deplorable about the attitude of untruth. That’s what all I can tell now. By the way, BEWARE OF MY RULES.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.