Ubisoft ги отакажа Splinter Cell VR и Ghost Recon Frontline

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

По денешната вест од Ubisoft дека Avatar: Frontiers of Pandorahas е одложена и повеќе нема да се прикажува заедно со продолжението на Аватар на Џејмс Камерон овој декември, издавачот објави голем број други значајни промени во списокот на издавање, со Splinter Cell VR и Ghost Recon Frontline сега официјално откажани заедно со две претходно ненајавени игри.

Ubisoft ја сподели веста за време на својот последен повик за заработка, само кажаа дека донеле одлука да ги откажат сите четири наслови откако ја зеле предвид „понеизвесната економска средина“.

Ghost Recon Frontline, кој доби помалку од ѕвезден прием кога беше најавена минатиот октомври, требаше да биде нова бесплатна игра во долготрајната серија на Ubisoft. Основното искуство би вклучувало режим од 102 лица во стил на Battle-Royale, каде што треба да се игра со тим од тројца играчи. На друг начин кажано, сакаа бесплатен Battle Royale но сфатија дека веќе тој жанр и не е релевантен кај многу гејмери.

Splinter Cell VR, во меѓувреме беше најавена уште во септември 2020 година за уредите Oculus (сега Meta). Деталите беа крајно ограничени во тоа време, при што Ubisoft само рече дека играта се развива во студиото Red Storm во соработка со Ubisoft Düsseldorf, Ubisoft Reflections и Ubisoft Mumbai.

Откажувањето на Splinter Cell VR можеби не е премногу изненадувачки, имајќи предвид дека едвај слушнавме ѕиркање за проектот од неговото откривање пред две години, но забележително е дека Ubisoft не ја спомна својата Assassin’s Creed VR игра (која беше најавена за Oculus заедно со Splinter Cell VR) како дел од денешните вести за откажување, што сугерира дека најверојатно сè уште е во работа.

Со оглед на тоа што Avatar сега е одложен и четири игри се отстранети од списокот, претстојната верзија на Ubisoft изгледа малку тенка. Ексклузивните Mario & Rabbits: Sparks of Hope, пристигнуваат на 20-ти октомври, а пиратската игра Skull and Bones, која долго се работи, ќе започне на 8-ми ноември. Повеќе вести за помалата, Стелт-фокусирана игра Assassin’s Creed на Ubisoft (која наводно започна да живее како проширување на Valhalla) треба да пристигне овој септември.

Надвор од тоа, работите стануваат многу помрачни. Проблематичното рестартирање на Ubisoft за The Settlers сè уште чека датум на објавување, откако беше неодредено одложен во март по лошите повратни информации за затворената бета верзија, а исто толку проблематичниот римејк Prince of Persia: The Sands of Time останува во неизвесност на објавување откако и тој беше одложен на неодредено време по префрлете се во ново студио. Исто така, се чекаат датумите на објавување за бесплатното играње на The Division спин-офот Heartland, првично очекуван во 2021 година и Avatar: Frontiers of Pandora. А што се однесува до римејкот на Splinter Cell на Ubisoft, играта Star Wars и постојано MIA Beyond Good & Evil 2, се чини дека тие сè уште се далеку.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерот од God of War RagnarokChristopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos беше клучен лик на PlayStation и беше веднаш препознатлив поради тоа колку беше целосно маестрален, неговите тетоважи и лузни и неговиот дементен глас што врескаше по неговите непријатели. Тој беше толку голема работа што NetherRealm дури и го вклучија и во Mortal Kombat како лик што може да се игра во верзиите на играта на PlayStation. Неговото патешествие продолжи во 2018 година со објавувањето на God of War на PS4, што беше меко рестартирање кое го промени тонот на серијалот, но ја продолжи приказната. Актерот на Kratos, исто така се смени и дојде Christopher Judge, кој беше прогласен за давање на една од најдобрите изведби во видео игри!

Претходно оваа година беше потврдено дека Amazon развива играна ТВ сериј за God of War. Не е јасно кои игри ќе ги адаптира или кои ликови ќе бидат во серијата, но многумина почнаа да го кастираат Kratos. Моментално оваа франшиза има толкава фан база што луѓе полудуваат за кој да биде Kratos!

Актерот кој што е многу актуелен со Филмскиот универзум на Marvel, Dave Bautista, го фрли своето име во пехарот на Kratos, а многу други имиња беа предложени од обожавателите. Но сепак Dave Bautista е многу пропаднат актер што моментално пробува секаде да се протне бидејќи никој не го сака толку многу. Пробува да се протне и во адаптацијата на Gears of War, да се прават Marvel филмови само со него, и многу други работи. Dave Bautista е актерот кој што би направил се за да добие улога која ќе му донесе многу пари, но сепак луѓето не го сакаат.

Сепак, актерот на Kratos, Christopher Judge, мисли дека тој е човекот за таа работа. Еден обожавател на Twitter потенцираше дека никој од актерите што се барани од страна на фанови не биле доволно добри да ја земат секирата или мечовите и да влезат во улога на Kratos. Вистинската улога, односно актерот кој треба да ја добие улогата МОРА да биде Christopher Judge!

Може сите да се сложиме дека Christopher Judge е човекот кој треба да го игра Kratos! Гласот му е прекрасен, иако можеби за млад Kratos може да го промени. Тој има тело за тоа, го има гласот за тоа, се чини дека Christopher Judge е одлично погоден за Kratos. Сепак, со оглед на природата на овие емисии, не би било изненадувачки ако Amazon се обиде да најде по „препознатливо“ име на кое ќе може да се потпира на маркетингот….. А кога зборуваме за препознатливо лице со добра мускулатура и без коса сите знаеме на кој актер прво ни идат мислите… Да не звучиме рацистички но The Rock е белец, Judge можеби ќе биде доста негативно прифатен од страна на фановите.

Ние ниту малку не сакаме Dwayne ‘The Rock’ Johnson да ја игра улогата на Kratos од причина што сметаме дека The Rock треба да си остане на тоа што е добар и што си го прави, Комедии во Hollywood. Иако го видовме малку да премине од комедија во сериозна улога на Анти-Херој во новиот Black Adam филм, сепак има доста други актери кои што можат да го одглумат Kratos. Прекрасен пример е еден од членовите на нашиот тим – Гораст Цветковски! Подоле може да го погледнете во улога на Kratos!