Играта Speedstorm од Disney е одложена за 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Девелоперите од Gameloft објавиja дека Disney Speedstorm ќе биде одложена за 2023 година, и нема да излезе во планираните последни денови од 2022 година. Причината зад одложувањето е најмногу за да се направат подобри полирања на играта за да може да ги „исполни очекувањата“ и да им обезбеди на играчите поизвонредно тркачко искуство.

Кога играта ќе излезе, таа ќе биде достапна на PC (преку Steam, Epic Games Store и Microsoft Store), Xbox One, Xbox Series X|S, Switch, PlayStation 4 и PlayStation 5.

Disney Speedstorm

The ultimate Disney and Pixar racing experience. Drift into the ultimate hero-based combat racing game, set on high-speed circuits inspired by Disney and Pixar worlds. Master each character’s unique skills on the racetrack and claim victory in this thrilling arcade racing experience from the creators of the Asphalt series!

Карактеристики изјавени од Disney

DISNEY & PIXAR GO FULL BATTLE RACING – Неверојатната екипа на ликови, вклучувајќи ги Captain Jack Sparrow, Mulan, Mickey Mouse, Sulley, the Beast и многу други кои што се за зајакнување на стандардните Disney ликови. Надградете ја статистиката на секој тркач и извлечете максимум од нивните уникатни вештини кои можат да влијаат на исходот на една трка и драматично да го променат начинот на кој ја играте играта!

ARCADE RACING REDEFINED – Секој може лесно да влезе и да игра Disney Speedstorm, но совладувањето на вештините и техниките како темпирање на нитро засилувањата, прецизно дрифтање, и прилагодување на динамични средини на патеката се клучни за доминација на секоја трка.

RACING TOGETHER HAS NEVER BEEN EASIER – Изберете го вашиот тркач и брзината низ патеките исполнети со акција соло или предизвикувајте пријатели во локални и далечински режими на повеќе играчи. Можете дури и да се соочите со играчи од целиот свет за да станете онлајн легенда.

DISNEY & PIXAR INSPIRED RACETRACKS – Загрејте го моторот во опкружувања инспирирани од некои од вашите омилени филмови на Дизни и Пиксар. Од пристаништето на патеката на островот од Пиратите од Карибите до дивините на мапата на урнатините на џунглата од The Jungle Book, па дури и трки на самиот Кинески ѕид од Мулан или на подот за страв од Monsters Inc., можете да ги доживеете овие светови од свежа, возбудлива перспектива специјално наменета за трки!

CUSTOMIZE TO YOUR OWN STYLE – Изберете го омилениот тркачки скин, светкава боја на картинг и покажете ги стилските тркала и крилја – сето ова и повеќе е можно со обемните карактеристики за прилагодување во играта!

NEW CONTENT RACING YOUR WAY – Дејството никогаш не успорува благодарение на свежите сезонски содржини. Редовно ќе се додаваат нови тркачи на Дизни и Пиксар, што ќе ви донесе посебни вештини за да ги совладате (или да ги надминете), а често ќе се создаваат уникатни патеки за да внесете нова стратегија во мешавината.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.