Поп-култура

Spy Kids ќе има рибут од Netflix во режија на оригинален режисер

На почетокот на 2021 година, беше откриено дека режисерот на „The Book of Boba Fett“, Роберт Родригез ќе го рестартира својот сакан семеен

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг

Прочитај повеќе
Новости

Bug во Elden Ring прави слаб непријател да прави 11,000 DMG

Ако имате играч на Елден Ринг кој се срами да каже дека сте биле нападнати од глутница кучиња повеќе од еднаш, имате среќа

Прочитај повеќе
Новости

IESF потврди дека следниот е-спорт шампионат ќе се одржи во Јаш – Романија

Во февруари, Меѓународната спортска федерација (IeSF) официјално го откри списокот со титули на игри што ќе се најдат на Светското првенство во еспорти

Прочитај повеќе
Поп-култура

House of The Dragon, спин-оф серијата на Game of Thrones ќе има премиера во август и добивме нови фотографии од серијата

Куќата на змејот, претстојната приквел серија на Game of Thrones, ќе биде премиерно прикажан на 21 август на HBO и HBO Max. Серијата

Прочитај повеќе
Поп-култура

Bruce Willis оди во пензија на 67 години поради здраствени причини

Ќерката на Брус Вилис, Румер, се огласи на Инстаграм за да понуди официјална изјава во име на нивното семејство, откривајќи дека Брус се

Прочитај повеќе
Поп-култура

One Piece Chapter 1044 направи огромна експлозија на фановите до степен што почна да се коментира и на вести низ светот

Последното поглавје на One Piece е дефинитивно едно од најголемите во долгата историја на серијата Шонен создадена од Еичиро Ода, при што Луфи

Прочитај повеќе
Поп-култура

The Sea Beast – Новиот Kaiju филм од Netflix

На Нетфликс сигурно не му се непознати проектите кои вклучуваат џиновски чудовишта, со филмови како Cloverfield Paradox и серии како Godzilla: Singular Point

Прочитај повеќе
Поп-култура

Attack on Titan S4 – Трејлер за финалето

Иднината на Attack on Titan е во етерот во овој момент, а Studio MAPPA допрва треба да открие дали серијата ќе продолжи по

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spider-Man: Miles Morales се враќа во мултиверзумот во новиот краток преглед

Пред објавувањето оваа недела, Marvel Comics објави официјален преглед за Мајлс Моралес: Спајдермен #36, следното издание во континуираното прикажување на серијата на писателот

Прочитај повеќе