Во изработка е нова Banjo-Kazooie Игра

По долгогодишни желби и надежи, нова игра од франшизата на Banjo-Kazooie веројатно е во изработка! Со оваа вест фановите се многу среќни!

Според познатиот инсајдер NateDrake на форумите ResetEra, изјави инсајдерска вест дека Microsoft моментално работат на нова Banjo-Kazooie игра која треба да ја видиме во блиска иднина.

Тој не даде многу во однос на деталите за проектот, освен што официјално не е се уште дадено зелено светло до „минатата година“.

Сè уште е активен проект, но не доби зелено светло до почетокот на минатата година. Има многу да се направи и развојот може многу да промени (напуштени идеи, внатрешно рестартирање, итн.)

Изјава од NateDrake

Сепак, инсајдерот беше точен во минатото со нивните информации, вклучително и неодамна во врска со новата игра на Arkane Lyon која беше објавена на The Game Awards (Blade), како и на новата игра F-Zero (F-Zero 99).

За да додаде нафта на огнот во Banjo-Kazooie, шефот на XBOX Phil Spencer неодамна ја издвои франшизата и нејзините обожаватели во интервју за Windows Central.

„Видовте дека во нашата историја не сме ја допреле секоја франшиза што луѓето би сакале да ја допреме – фанови на Банџо, ве слушаме!

Но, вистина е дека, кога ќе го најдеме вистинскиот тим и вистинската можност, сакаме да се враќаме повторно да ги разгледувам приказните и ликовите што сме ги виделе претходно“.

Banjo-Kazoie нема видено вистински влез на главната конзола од Banjo-Tooie во 2000 година. Имаше неколку хендхелд игри во почетокот на средината на 2000-тите – Banjo-Kazooie: Grunty’s Revenge и Banjo-Pilot за Game Boy Advance.

Имаше и Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts во 2008 година, но таа игра беше толку отстапување од првите две игри, што повеќе се смета за спин-оф отколку што било друго.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)