Првиот концепт од Marvel’s Blade

Себастиен Митон, уметнички и ко-креативниот директор на Arkane Studios, штотуку објави официјална концептуална уметност за Marvel’s Blade во нов твит.

Тој открија три уникатни слики кои прикажуваат различни области на градот.

Фановите сега можат дополнително да шпекулираат за потенцијалната шема на бои и тонот на играта. Целокупниот уметнички дизајн е силно стилизиран, па нормално, некои обожаватели се загрижија за некои од подраматичните идеи.

На првата слика, градот е соодветно остар. Има некои груби елементи и улици запалени, создавајќи чувство на страв и очај. Има и слика на Blade како истражува клуб, што е класичен амбиент во кој љубителите на оригиналната филмска адаптација би можеле да уживаат.

Оваа конкретна слика може дури и да навести за некоја скришна механика. Третата слика открива дека вампирите слободно се шетаат во јавниот превоз. Ова дополнително го засилуваат фактот дека градот е во хаос, а исто така покажува и некоја акција. Генерално, новата концептуална уметност, исто така, им дава на фановите подобра идеја за вистинскиот опсег на градот.

Се чини дека е прилично голем, со добра разновидност на различни локации. Се чини дека Аркане успешно ја балансира епската скала со тешките идеи. Marvel’s Blade создаде многу фама од нејзиното објавување. Сепак, XBOX неодамна одби да коментираат дали ќе биде ексклузива или не.

Ако сте голем фам на Blade, можеби ќе сакате да размислите за инвестирање во Xbox Series X.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)