Првиот гејмплеј од Indiana Jones and The Great Circle

MachineGames конечно го претстави првиот гејмплеј од очекувата игра Indiana Jones and The Great Circle за време на Xbox Developer Direct. Поминаа повеќе од три години откако оваа игра беше претставена од страна на Bethesda, а сега конечно го имаме првиот поглед на играта на Индијана Џонс.

На крајот на краиштата, ова е игра од прво лице, за која некои играчи се надеваа дека нема да биде така… Дури и јас сум разочаран што е FPS… Без разлика, изгледа фантастично на прво гледање. Но сепак премногу добро изгледа гејмплејот и сите борби со непријателите кои што ги видовме во играта.

Покрај гејмплејот, откриено е дека играта ќе биде издадена во текот на 2024та година, некаде од прилика пред крајот.

Доктор Јонс! Спасувај!

Пред три години кога се откри играта, Тод Хауард изјави дека сака да направи игра за Индијана Џонсотсекогаш“ и дека MachineGames е најдоброто студио за оваа задача, при што Хауард истакна дека се огромно возбудени да го спојат овој проект.

Трејлерот може да се пофали со автентична саундтрак, и има сцени со хардкор борби засновани со боксови, интензивни борби со кучиња и тајни секвенци кои го водат играчот низ антички гробници и структури. Од Њујорк до Рим и од Африка до Хималаите, Indiana Jones and The Great Circle е врвна авантура.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)