Играчите на WWE 2K22 имаат нарпавено скинови за Spider-Man, Moon Knight, Black Adam и уште многу други

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Играчите на WWE 2K22 беа зафатени со создавање на речиси сите што можете да ги замислите во пакетот за креатори на ликови и креации на 2K22, вклучувајќи суперѕвезди на WWE, легенди и ѕвезди на AEW. Сепак, креациите не го вклучуваат само светот на професионалното борење, бидејќи има креации од сите сфери на гик културата, вклучувајќи ги и различните суперхерои и негативци на Marvel и DC. Без разлика дали се работи за Spider-Man на Marvel, Moon Knight, Black Widow и Doctor Doom или DC’s Bane, The Riddler (од Бетмен) и Black Adam, има куп опции за љубителите на стрипови, а можете да најдете некои од нашите омилените креации почнувајќи од следниот слајд!

Некои креатори направија алтернативни облеки за суперѕвездите на WWE кои веќе се во играта, како што се лула оделото на Црниот Пантер, Седрик Александар, додека други ги комбинираа влезовите на суперѕвездите со нивните негативци, вклучувајќи ја и комбинацијата Голдберг Бејн, која лесно е една од нашите омилени.

Некои дури снимиле целосни натпревари од соништата во играта, вклучително и едно неверојатно видео кое прикажува приспособена креација Спајдермен кој ја презема верзијата No Way Home на Green Goblin во натпревар. Верувајте ни, треба да го проверите. Исто така, бидејќи има изразен недостаток на креации на Капетан Марвел, еве еден оригинален дизајн што го создадов и мислам дека излезе прилично кул.

Проверете некои од нашите омилени креации почнувајќи од следниот слајд и кажете ни што мислите за играта досега во коментари или зборувајќи со мене за сите работи за борење и стрипови на Twitter @MattAguilarCB!

Green Goblin (Spider-Man: No Way Home)

Прво е новиот изглед на Green Goblin во Spider-Man: no Way Home, и е прилично блиску, иако нема да ги добиете Goblin Glider или Pumpkin Bombs ако го испратите во рингот

Mr. Freeze

Следен е First_Tempest, кој го искористи Цезаро како основа и го создаде Мистер Фриз, а комбинацијата од сребрениот костим за кацига е фантастична.

Black Panther

JoblessEskimo го користеше Седрик Александар како основа за мазна облека на Црн Пантер, и сега ќе одам да го преземам ова што е можно поскоро.

Riddler (The Batman)

Бетмен веќе се заљуби и во WWE 2K22, бидејќи AggravatingStorage46 ја создаде оваа ѕвездена верзија на уникатниот став на Мет Ривс за The Riddler.

Beast

Се чини дека X-Men’s Хенк Мекој, познат како Ѕвер, влезе во Центарот за изведба благодарение на @NotSoUncreative и тешко е да се расправа дека тој би бил прилично неверојатен во рингот.

Moon Knight

@Lovecraft13 го донесе Moon Knight на забавата WWE 2K22, комплетирана со стандардна Moon Knight, а потоа верзија Mr. Knight, а целосниот влез можете да го погледнете подолу.

Doctor Doom

Еден од најголемите негативци на Марвел, исто така, добива одреден сјај во WWE 2K22, бидејќи @Lovecraft13 создаде Doctor Doom, а неговиот целосен влез можете да го најдете подолу.

Bane

@Lovecraft13 беше на цедило, и тој му даде на Бејн од DC целосниот третман со Голдберг кој совршено одговара на еден од најголемите непријатели на Бетмен, а неговиот влез можете да го погледнете подолу.

Black Widow

@Exclusiveink731 создаде влезна тема на Black Widow за Titantron што изгледа прекрасно, а можете да ја погледнете во акција подолу.

Black Adam

Карпата веќе изгледа импресивно во WWE 2K22, но некако доби надградба благодарение на оваа нова прилагодена опрема Black Adam заснована на неговиот изглед на филмот, а можете да ја погледнете подолу.

Spider-Man vs Green Goblin

Една од најдобрите сопствени креации е всушност дуо, бидејќи @Burst_ZG создаде и зелен гоблин и Spider-Man за да се борат со него во WWE 2K22, а потоа сними натпревар кој ги покажува во битка. Можете да го проверите подолу.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.