Игрици

Новата Isometric Cyberpunk игра – SlavicPunk: Oldtimer

Девелоперите Red Square Games од Краков ја најавија новата CyberPunk игра која носи многу интересно име – SlavicPunk: Oldtimer. Играта е изометричен CyberPunk шутер. Новиот топ-даун шутер, преполн со неонски и тешки синти, доаѓа на PC преку Steam некаде во 2023 година. Се уште нема официјална дата но се надеваме дека ќе ја видиме ова […]

Прочитај повеќе
PC

Новите карактеристики во Cyberpunk 2077 Повторно ги Враќа Фановите

Оваа недела беше објавено ново ажурирање за Cyberpunk 2077 каде беа додадени неколку нови функции во играта за играње улоги од отворен свет. Поконкретно, играта сега поддржува NVIDIA DLSS 3 и NVIDIA Reflex на компатибилен хардвер. Се разбира, ова е релевантно само за корисниците на PC, но тоа е нешто што многу корисници на PC […]

Прочитај повеќе
Новости

Која е причината за гасење на Cyberpunk 2077 Multiplayer?

Сите се сеќаваме на времето на последните денови пред објавувањето на Cyberpunk 2077 во тешката 2020 година, и CD Projekt Red претходно објави дека Multiplayer верзијата за играта ќе пристигне во одреден момент по лансирањето (неколку месеци подоцна). Сепак, неколку месеци откако играта се појави на полиците, CD Projekt ги информираше играчите дека ја „преиспитале“ […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Аниме серијалот Cyberpunk: Edgerunners на CD Project Red доби нови трејлер и ново делче од серијата

Кога ќе помислите на CD Projekt Red и зборот Cyberpunk заедно, ќе добиете одредена мисла во вашата глава. Да, сите добиваме визии за тоа катастрофално лансирање. Сепак, сето ова би можело да се промени, бидејќи е откриен нов трејлер и некои бонус снимки од анимето Cyberpunk: Edgerunners, и изгледа прилично проклето неверојатно! Трејлерот, преку Netflix, […]

Прочитај повеќе