Во припрема е It Takes Two филм со Dwayne ‘The Rock’ Johnson во главна улога

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Во припрема е филмска адаптација на познатата игра It Takes Two која што ќе биде правена од страна на Amazon Studios. Филмот ќе биде креиран од продукцијата Seven Bucks Productions во соработка со dj2 Entertainment

It Takes Two е акционо-авантуристички ко-оп платформер креиран од Hazelight Studios и објавена (паблишувана) од Electronic Arts, која се фокусира на парот Меј и Коди. Филмот ќе го следи парот додека размислуваат за развод, наоѓајќи ги нивните умови пренесени во две кукли кои нивната ќерка Роуз ги направила да ги претставува. Потоа мора да најдат начин да се вратат во нивните тела – потрага што ги води низ најдивото, неочекуваното и најфантастичното патување што може да се замисли. Доколку не сте ја играле It Takes Two до сега, премногу пропуштате!

Играта е една од најомилените игри на критичарите, и со тоа ја освои наградата GOTY на The Game Awards 2021 и на 25-тото годишно D.I.C.E Awards. Филмот It Takes Two произлегува од договорите со Амазон од прв поглед на страната на dj2 и писателите Pat Casey and Josh Miller (Sonic the Hedgehog). The Rock, Dany Garcia и Hiram Garcia ќе бидат продуценти за Seven Bucks, заедно со Dmitri M. Johnson и Dan Jevons за dj2. Stephan Bugaj ќе биде продуцент за dj2, со Josef Fares и Oskar Wolontis преку Hazelight Studios, како и Casey и Miller. Kimberly Bialek ќе го надгледува производството во име на Seven Bucks. Дефинитивно премногу улоги за овој филм што или тера на добро или на нешто чудно!

Casey и Miller се најпознати по пишувањето адаптацијата на SEGA – Sonic the Hedgehog за Paramount, како и Sonic the Hedgehog 2, кој моментално се прикажува во кино салите низ светот. Дуото, исто така, ќе се врати за да го напише Sonic the Hedgehog 3. Нивниот следен проект е R-Rated филм со Дедо Мраз – Violent Night за Universal Pictures, кој во моментов е закажан за 2ри декември.

Seven Bucks Productions застана зад филмови како што се Black Adam и DC League of Super Pets на Warner Bros, Red Notice на Netflix, Disney’s Jungle Cruise, Sony’s Jumanji: Welcome to the Jungle и Jumanji: The Next Level, Universal’s Hobbs and Shaw, Legendary’s Skyscraper и New Line’s Rampage. Компанијата, исто така, произведува серии како што се Young Rock на NBC, Disney+’s Behind the Attraction и Stuntman, HBO’s Ballers, NBC’s The Titan Games и Rock the Troops на Paramount Network.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.