Серијата Twisted Metal го доби својот Прв Трејлер

Телевизиската серија – Twisted Metal на Peacock го доби својот прв трејлер, давајќи ни го првиот поглед на John Doe и Sweet Tooth. PlayStation се целосно посветени на испорачување на плејада адаптации за некои од нивните најголеми франшизи. Се ова започна минатата година со Uncharted филмот, кој можеби не беше критично прифатен, но беше комерцијален успех со кој Sony наводно е заинтересиран да започне франшиза. Оттогаш, адаптациите на God of War, Gran Turismo и сериите на Horizon се со зелено светло, а The Last of Us дебитираше на HBO со најголемите пофалби од критичарите, овозможувајќи итно објавување на втората сезона.

Со сето тоа кажано, Twisted Metal е следната голема адаптација што излегува од PlayStation Productions. Вчера го добивме првиот постер за шоуто и сега добивме трејлер. Тоа е прилично кратко, но го прикажува Anthony Mackie како John Doe како става CD во неговиот автомобил со оружја и пука по патот со наполнета пушка! ЛУДИЛО! Неговата цел е да испорача пакет низ пост-апокалиптична пустелија додека се соочува со дивјаците што ја населуваат, вклучувајќи го и иконскиот кловн кој вози камион со сладолед, Sweet Tooth.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.