One Piece Chapter 1044 направи огромна експлозија на фановите до степен што почна да се коментира и на вести низ светот

Последното поглавје на One Piece е дефинитивно едно од најголемите во долгата историја на серијата Шонен создадена од Еичиро Ода, при што Луфи претрпе голема промена и додадени се нови елементи во неговата позадина што не беа познати претходно. Толку е голем најновиот дел од Пиратите од сламена шапка што големите публикации ги опфаќаат настаните од мангата, посветувајќи време за емитување на неодамнешната битка што се одвива во рамките на Војната за Вано, која го виде Мајмун да стане многу поблиску да стане кралот на пиратите на изненадувачки начин. Без да навлегува многу длабоко во територијата на спојлер, способностите на Луфи се променија како резултат на неговата битка против Каидо, при што во претходните поглавја капетанот на сламените шапки речиси се соочува со смрт благодарение на вклучувањето на член на Шифер Пол во битката меѓу два титани на Гранд Лајн. Со капетанот на ѕверот-пиратски капетан кој налетува надолу во неговото седиште за да се соочи со сите предизвикувачи, Луфи се врати во битка не само подготвен за уште една рунда, туку има сериозна нова моќ на располагање која сигурно ќе ги размрда работите за во иднина. на серијата.

Корисникот на Твитер, New World, Артур успеа да сними скриншот од информативна програма што се емитува во Франција, при што водителките очигледно ја искористија приликата да разговараат за колкаво влијание имало последното поглавје од мангата на One Piece врз обожавателите и светот во целина. благодарение на изненадувачките настани што се случија:

Иако Луфи доби нова дива моќ, тој допрва треба решително да го победи Каидо во нивната борба, иако имајќи предвид дека можеше да го врти околу арената, се чини дека битката може да биде еднострана да се движи напред. Вано Арк трае подолго време, а кога оваа војна ќе заврши, светот на Гранд Линија сигурно ќе се промени засекогаш. Ода во минатото изјави дека има на ум крај за приказната за сламени капи и се чини дека оваа најнова приказна сигурно ќе ја натера серијата Шонен да се приближи до неа. Што мислите за последното поглавје од мангата на One Piece? Слободно кажете ни во коментарите или посетете ме директно на Твитер @EVComedy за да зборуваме за сите работи за стрипови, аниме и светот на Grand Line.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!