The Sea Beast – Новиот Kaiju филм од Netflix

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

На Нетфликс сигурно не му се непознати проектите кои вклучуваат џиновски чудовишта, со филмови како Cloverfield Paradox и серии како Godzilla: Singular Point кои им даваат многу на фановите на Kaiju да си ги потонат забите. Сега, услугата за стриминг создава нов вид на приказна по нападот од џиновски ѕвер, бидејќи анимираниот филм The Sea Beast го објави својот прв трејлер, како и датумот на објавување за кога фановите можат да го очекуваат овој нов влез во светот. на каиџу. Иако овој филм нема да воведе чудовиште во MonsterVerse, Нетфликс моментално работи на нова анимирана серија која ќе се фокусира на никој друг туку на Кинг Конг во Конг: Островот на черепот. „Морскиот ѕвер“ треба да биде оживеан во истиот медиум на анимација преку креативниот тим одговорен за „Моана“ на Дизни и „Големиот херој 6“, ветувајќи дека ќе ги одведе гледачите во свет во кој се гледа млада девојка како создава ново пријателство со брод со шлаканици во лицето на џиновско чудовиште кое ги демне морињата.

Официјалниот трејлер за „Морскиот ѕвер“ го објави официјалната сметка на „Нетфликс“ на Твитер, давајќи ни го погледот на филмот за морето во кој ќе се види поголемо чудовиште кое излегува од длабочините за да предизвика брод со шпакувачи користејќи некоја динамична анимација. за долгометражниот филм:

Нетфликс објави официјален опис за претстојниот анимиран филм на CG, како и нуркање во некои од големите имиња кои ќе помогнат да се донесе оваа поморска авантура на услугата за стриминг ова лето:

“Од оскаровецот Крис Вилијамс (Moana, Big Hero Six), Морскиот ѕвер нè носи таму каде што завршува мапата и започнува вистинската авантура. Главните улоги ги толкуваат Карл Урбан, Зарис-Ангел Хатор, Џаред Харис, Маријана Жан-Батист , Ден Стивенс и Кети Бурк. Во ера кога застрашувачки ѕверови талкаа по морињата, ловците на чудовишта беа прославени херои – и никој не беше посакан од големиот Џејкоб Холанд. неочекуван сојузник. Заедно тргнуваат на епско патување во непознати води и пишуваат историја“.

Со оглед на тоа што MonsterVerse ќе добие нова серија од Apple TV во која ќе се вратат Гоџила и неговите колеги Титани создадени од Legendary Pictures, одлично време е да се биде љубител на огромни чудовишта во светот на забавата.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.