Многу нови информации за серијата Fallout на Prime

Amazon Studios конечно споделија кога треба да ја очекуваме серија Fallout заедно со првите детали поврзани со мистериозното шоу. Уште во 2020 година Amazon ги купи правата од Bethesda да прават Fallout серија. Во летото 2022 година, снимањето на серијата конечно започна пред да заврши во првата половина од оваа година. И додека фановите оттогаш чекаат да слушнат кога всушност ќе се појави Fallout, сега имаме неколку нови информации за кога да ја очекуваме

Споделено на социјалните мрежи денес, беше откриено дека Fallout ќе се појави на Prime Video во одреден момент во 2024 година. Оваа најава беше објавена заедно со парче промотивен арт за серијата во која се појавува иконскиот лик на франшизата Vault Boy. Дополнително, Prime Video потврди дека Fallout ќе биде сместен во Лос Анџелес, Калифорнија, што е локација што не е конкретно истакнато во серијата на игрите. На крајот, беше споменато дека приказната на шоуто ќе се фокусира на ликовите врзани за Vault 33, што е нешто што беше видено во претходните протекувања од сетот на Fallout.

Надвор од овие широки детали за опкружувањето што сега се дадени, голем дел од поголемиот заговор што ја вклучува оваа ТВ серија на Fallout е чуван во тајност. Во моментов, познато е дека шоуто нема да бара директно прилагодување на една од приказните видени во различни игри на Fallout, иако сè уште ќе содржи карактери со кои се запознаени долгогодишните фанови на франшизата. Надвор од ова, познато е дека актерската екипа на серијата се појавува како Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten и многу други. Иако допрва треба да добиеме трејлер од каков било вид за Fallout, можеби ќе го добиеме нашиот прв официјален изглед на шоуто пред да заврши 2023 година.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!