Поп-култура Серии

Серијата Fallout е номинирана за 14 „ЕМИ“ награди

Повеќето луѓе кои ја гледаа серијата Fallout на Bethesda и Prime Video се согласуваат дека беше прилично одлична и реално сите чекаме да ја видиме 2-та сезона побрзо, но сепак серијата во меѓу време ќе гази со зимање на награди? Па, исто така, има одличен почеток во тој поглед, со неверојатни 16 номинации за Еми.

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Пристигна комбото Fallout / Magic: The Gathering

Како што ви е познато уште од текстот од октомври и Magic: The Gathering е планиран дел од моменталната Fallout офанзива, предводена од, за дивно чудо, гледливата истоимена серија. Значи, по играчките и филмските екрани, целата таа апокалиптика во ретро-футуристички стил од 50-тите се појави и на MTG картите, со сите тие мутанти, Nuka-Cola капачиња,

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Конечно ги добивме првите детали за Fallout серијата од Amazon Prime

Следниот април, долгоочекуваното ТВ шоу Fallout ќе дебитира на платформата Prime Video на Amazon. Ова е многу очекуван проект и во текот на минатата година се појавија безброј протекувања од продукцијата на серијата – но и покрај тоа, всушност многу малку се знае за содржината на серијата. Во неодамнешниот извештај за „прв поглед“ објавен во

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Fallout ќе има премиера во Април 2024

Пред некое време на интернет протече првиот тизер/трејлер за ТВ серијата Fallout на Amazon, а сега конечно имаме официјална информација за датумот на премиера на серијата. На официјалната Твитер страница на Fallout се појави тизер кој го откри датумот на премиера на првата епизода од серијата. Како што можете да видите подолу, ТВ серијата Fallout

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Wizards of the Coast ги претстави картите од колаборацијата меѓу Magic: The Gathering и Fallout

Wizards of the Coast конечно ги претстави картите кои што се направени за колаборацијата меѓу Magic: The Gathering – Fallout. Претстојното издание на Universes Beyond носи елементи од популарната ретро-футуристичка, пост-апокалиптична серија видео игри во Magic: The Gathering. Како и со неодамна објавениот Magic: The Gathering – Doctor Who, четирите Commander Decks го сочинуваат Magic:

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Многу нови информации за серијата Fallout на Prime

Amazon Studios конечно споделија кога треба да ја очекуваме серија Fallout заедно со првите детали поврзани со мистериозното шоу. Уште во 2020 година Amazon ги купи правата од Bethesda да прават Fallout серија. Во летото 2022 година, снимањето на серијата конечно започна пред да заврши во првата половина од оваа година. И додека фановите оттогаш

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Magic: The Gathering ќе имаат колаборации со Assassin’s Creed, Fallout, и Final Fantasy во 2024

Wizards of the Coast открија какви нови експанзии и кросовери ќе има Magic: The Gathering кои може да очекуваат да се видат следната година, вклучувајќи нови сетови базирани на световите на Final Fantasy, Fallout и франшизата на Assassin’s Creed. Картите се објавени како дел од серијата Universes Beyond на TCG играта, и треба да започне

Прочитај повеќе
Поп-култура

ТВ Адаптацијата на Fallout ќе ги Игнорира Игрите

Големиот Todd Howard излезе на подкастот Lex Fridman каде што сподели информации дека претстојната ТВ серија на Fallout нема да ги повторува работите и приказните кои што ги знаеме од игрите. Во глобала оваа ТВ адаптација целосно ќе ги игнорира игрите и ќе раскажува целосно нова приказна. Серијата ќе се емитува на Prime Video и

Прочитај повеќе
Новости

Fallout 5 ќе излезе неколку години по The Elder Scrolls 6… Ако преживееме до тогаш – Изјави Todd Howard

Во интервјуто за IGN, Todd Howard од Bethesda изјави дека Fallout 5 ќе излезе неколку години по The Elder Scrolls 6, играта која сè уште е во претпродукција. Или со други зборови кажано, многу е далеку… “Yes, Elder Scrolls 6 is in pre-production, and after that we will work on Fallout 5, so we have

Прочитај повеќе
Поп-култура

На серијата Fallout од Amazon и се придуржи војс актерката од Arcane – Ella Purnell

Претстојната телевизиска серија Fallout на Амазон го има својот втор актер, според новиот извештај на Variety, во кој се вели дека англиската актерка Ела Пернел е избрана за главната улога. Спецификите за улогата на Пурнел не беа откриени, но според изворите, ликот ќе биде „расположен и необично директен со се-американски дух што може да направи“.

Прочитај повеќе