Marcel The Shell With Shoes On – A24 трејлер

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Marcel the Shell with Shoes On дебитираше нов трејлер оваа недела. А24 на гледачите им даде поглед на топлата мала приказна за школка која се чувствува малку осамено. Џени Слејт го изразува ликот на децата, а Дин Флајшер-Камп овојпат има режисерски должности. Марсел веќе една деценија ја насмевнува помладата публика. Ликот на Слејт првпат се појави во некои кратки филмови на Vimeo и тоа доведе до две книги за деца. Marcel the Shell with Shoes On: Things About Me in 2011 и 2014’s Marcel the Shell: најизненадениот што некогаш сум бил. Така, иако малку се прашувам, има деца кои го видоа целото ова фасцинантно возење од апсолутен почеток. Интернетот беше многу поинакво место на почетокот на претходната деценија. Дел од таа сладост го прави неговото присуство да се почувствува во краткиот трејлер за филмот А24. (Помага и тоа што се вклопува токму во тој жлеб на чудни спокојни филмови што студиото сака да ги користи.) Погледнете го клипот подолу.

Слејт всушност разговарал со Мари Клер за нејзиниот лик. Тоа е голем скок до големо издание, но таа е возбудена што гледа што мисли публиката за таква искрена мала школка. Марсел е многу искрен и со бистри очи, и покрај тоа што е сладок и пријателски настроен кон семејството. Гледачите забележаа дека под површината тивко тече малку меланхолија.

„Чувствувам дека би го опишал Марсел како… Вчера му пишував на еден пријател дека [создавањето на Марсел е] како да ставам рака во најбогатиот, најтемниот дел од мојата психа и се обидувам да го извлечам она што Навистина сакам луѓето да видат за мене, каков сум, и како размислувам, и што ми треба, и тоа излегува на овој начин“, опиша Слејт. „Навистина, навистина, навистина го ценам. [Создавањето Марсел е] како да ставам рака во најбогатиот, најтемниот дел од мојата психа и се обидувам да го извадам она што навистина сакам луѓето да го видат за мене, и каква сум, и како мислам, и што ми треба, а тоа излегува вака“, додаде таа за време на интервјуто. „Навистина, навистина, навистина го ценам тоа.

Актерката исто така спомна: „Само се надевам дека постои во животите на луѓето како нешто… блескава топка слета во вашиот двор среде ноќ, а вие само го погледнавте некое време. Мислам дека претпоставувам дека се надевам дека ќе им овозможи на луѓето да почувствуваат дека имаат право на свои моменти на размислување“. Marcel the Shell With Shoes On има изведби на Изабела Роселини, Роза Салазар, Томас Ман и Лесли Стал. Можете сами да го погледнете малиот лик кога филмот ќе излезе на 24 јуни.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!