Започнаа Pre-Registrations за Diablo Immortal на iOS, има добри козметики кои што можат да се земат

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Diablo Immortal е чекор поблиску до објавување, бидејќи Blizzard објави дека пред-регистрацијата сега е отворена на iOS. Пред-регистрацијата веќе беше достапна на Android.

Секој што ќе се пријави однапред ќе добие пристап до „ексклузивна козметика“ при лансирањето, објави Blizzard во твитот. Козметичкиот сет Horadrim ќе им биде доделен на сите играчи доколку Diablo Immortal достигне 30 милиони глобални предрегистрации. Ситниот печат, исто така, наведува дека играчите мора да се логираат во играта и да го завршат туторијалот за да го зграпчат козметичкиот пакет. Како што можете да видите на видеото подолу, козметичкиот сет Хорадрим вклучува убав изглед на опрема за вашиот карактер.

Diablo Immortal е закажан за објавување подоцна оваа година. Директорот на играта, Вајат Ченг неодамна разговараше за тоа како кога играта ќе започне, ќе има голем број подобрувања и прилагодувања врз основа на повратните информации од играчите од затворената бета верзија. Списокот на промени опфаќа повеќе аспекти на играта, почнувајќи од социјална механика и купувања во играта до прогресија на ликот и поддршка на контролорот.

Кога ќе пристигне, може да вклучи досега невидена класа Diablo, Крвниот витез. Покрај Diablo Immortal, во 2022 година треба да пристигне и мобилен проект на Warcraft. Diablo IV, пак, нема официјален датум на објавување по одложувањето, но се очекува да пристигне некаде во 2023 година.

Гледајќи подалеку, Activision Blizzard рече дека целата нејзина бројна франшиза ќе добие мобилни игри. Не е тешко да се разбере зошто, бидејќи мобилните игри се попопуларни и попрофитабилни од конзолата и компјутерот.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.