Suicide Squad: Kill the Justice League е одложена за 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Suicide Squad: Kill the Justice League е официјално одложена. Првично планирано да започне во одреден момент во 2022 година, најновиот наслов од саканиот програмер Rocksteady Studios ќе биде првиот голем проект што студиото го објави по Batman: Arkham Knight. Сега, наместо тоа, играта се лизна во 2023 година и треба да започне во почетокот на следната година.

Директорот на Rocksteady, Сефтон Хил беше тој што го објави денешното одложување на Suicide Squad: Kill the Justice League и се огласи на Твитер со веста. „Ние ја донесовме тешката одлука да го одложиме Suicide Squad: Kill The Justice League до пролетта 2023 година. Знам дека доцнењето е фрустрирачко, но тоа време оди во правење на најдобриот натпревар што можеме“, рече Хил за одлуката да се премести играта. назад. „Со нетрпение очекувам да го споиме хаосот во Метрополис. Ви благодариме за вашето трпение“.

Иако оваа вест во врска со Suicide Squad: Kill the Justice League е сигурно разочарувачка за голем број фанови, тоа не мора да изненадува. Пред повеќе од еден месец во овој момент, се појави извештај во кој се наведува дека WB Games веќе одлучиле внатрешно да ја вратат титулата во следната година. Иако беше потребно малку за ова одложување да стане официјално, самиот извештај сега се покажа како точен, исто како што многумина очекуваа дека ќе биде.

Дел од причините зошто WB Games веројатно се чувствува удобно при туркањето на Suicide Squad: Kill the Justice League во 2023 година е затоа што веќе има многу напорна година пред себе. Не само што LEGO Star Wars: The Skywalker Saga започнува следниот месец за WB Games, туку издавачот исто така ќе објави нова видео игра Бетмен со Gotham Knights во октомври 2022 година. Покрај тоа, Hogwarts Legacy исто така треба да ја објави во одреден момент празнична сезона. Во суштина, на WB Games не нужно му требаше Suicide Squad да се појави оваа година за да има успешна постава на изданија, па затоа има смисла да му се даде на тимот во Rocksteady повеќе време да работи на проектот.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на Game Boy Advance, иако тоа време беше инспириран од нешто специфично: инсистирањето на режисерот на Tenet да се гледа на „најголемиот можен екран. „ и покрај тоа што беше пуштен во почетокот на пандемијата, кога повеќето гледачи на филмови не беа подготвени да одат во кината.

Додека тој пат, Wulff Den се пошегува дека го ставиле филмот на Game Boy „за инает“, овој пат YouTube-рот признава дека го направиле Морбиус само „поради некоја причина“.

Со Tenet, Wulff Den го распореди преку пет GBA касети, од кои секоја содржи околу половина час видео со 6 фрејмови во секунда со резолуција од 192×128. Иако Morbius не е ни приближно долг како Tenet, дополнителната компресија потребна за филмот да се вклопи во касетите Game Boy Color од 4 MB значеше дека Morbius зеде 36 касети. Бидејќи тоа се многу празни касети, и никој нема да го гледа филмот на овој начин, тој направи само 3 од 36-те кертриџи.

“The original plan was to put Dune on a Game Boy Color cartridge, becasue the director of that film said some similarly-dumb stuff about wanting people to go to the theater to see his film on as big a screen as possible.”

Bob Wulff

И по Dune, што е следното најдобро нешто? Морбиус, се разбира!