Поп-култура

Marvel Comics ги прикажа предните страни за стрип кросоверот со Fortnite

Доколку некако сте го пропуштиле, Marvel и развивачот на Fortnite Epic Games се здружија за нов стрип со ограничена серија со пет изданија наречен Fortnite X Marvel: Zero War, кој треба да се појави почнувајќи од јуни. Ограничената серија е особено од писателот на Марвел, Христос Гејџ, заедно со Доналд Мустард од Epic Games со

Прочитај повеќе
Новости

Приказната во The Wolf Among Us 2 ќе можат да ја следат и тие што го немаат играно првиот дел

Извршниот директор на Telltale, Џејми Отили зборуваше за долгоочекуваното продолжение на The Wolf Among Us. Станува збор за призната ноар авантура од 2013 година заснована на популарната серија на стрипови Fables. Отли во разговор за медиумите го коментираше дејството на продолжението. Тој, меѓу другото, истакна дека играта ќе биде подеднакво интересна и разбирлива за играчите

Прочитај повеќе
Новости

Suicide Squad: Kill the Justice League е одложена за 2023

Suicide Squad: Kill the Justice League е официјално одложена. Првично планирано да започне во одреден момент во 2022 година, најновиот наслов од саканиот програмер Rocksteady Studios ќе биде првиот голем проект што студиото го објави по Batman: Arkham Knight. Сега, наместо тоа, играта се лизна во 2023 година и треба да започне во почетокот на

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marjorie Liu и Sana Takeda се здужија повторно да креираат The Night Eaters хорор трилогија

Креативниот тим зад најпродаваниот New-York Time серијал, Monstress, повторно се обединува за нова хорор трилогија во Abrams Books. Добитничката на Ајснер и најпродаваната авторка Марџори Лиу и илустраторката Сана Такеда повторно се заедно за The Night Eaters, а Abrams ComicArts ја купува нивната нова трилогија. Договорот за три книги за правата во Северна Америка беше

Прочитај повеќе
Новости

Се одложи следниот голем Update од Marvel’s Avengers

Новото ажурирање на Marvel’s Avengers е одложено. Претстојното ажурирање беше објавено заедно со веста дека Ник Фјури ќе се приклучи на Marvel’s Avengers. Иконскиот водач на Одмаздници, со закрпени очи, го прави своето деби во насловот на Crystal Dynamics, приближно две години по објавувањето на играта. Тој нема да може да се игра, но ќе

Прочитај повеќе
Поп-култура

Режисерот на The Batman најави стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на The Riddler (Year One)

Режисерот на популарниот The Batman филм, Matt Reeves најави спин-оф стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на непријателот од филмот The Riddler кој што беше игран од страна на врвниот Paul Dano. Овој стрип ќе ја раскаже приказната на карактерот кој што го видовме во филмот, и многу интересно нешто е што ова

Прочитај повеќе
Новости

Remedy наводно работат на Triple-A Doctor Strange игра

Излезе гласина која вели дека познатото студио Remedy работи на нова Doctor Strange AAA игра која треба да биде најавена наскоро! Кога ќе се помисле дека неделата ќе помине многу лесно, без некоја голема новост, излегува гласина која што вели дека Remedy, студиото виновно за правење на Alan Wake, Control, Quantum Break, Max Payne и

Прочитај повеќе
Новости

Fortnite додаде скинови од Doctor Strange и Prowler во Chapter 3 од сезона 2

Epic Games денес официјално ја започна својата Chapter 3 од Сезона 2 на Fortnite, мегапопуларниот BattleRoyale. Вообичаено со оваа сезонска промена, во Fortnite дојдоа голем број нови функции и измени во игра, кои на некој начин треба да му дадат нов живот на насловот. Можеби најзабележалните нови подолнувања на Chapter 3 Season 2, сепак вклучуваат

Прочитај повеќе
Поп-култура

Joshua Williamson збори за Death of the Justice League, Dark Army, Dark Crisis и останати работи што ќе се случуваат во DC Comics

DC е подготвен да го размрда Универзумот уште еднаш со Dark Crisis, но тие не чекаат до Dark Crisis #1 за да започнат работите. Почетокот на Dark Crisis навистина започнува во Justice League #75, што ќе ја донесе многу дискутираната смрт на Justice League. Светот ќе биде сосема поинаков и попредизвикувачки без некои од најголемите

Прочитај повеќе
Поп-култура

Punisher War Journal се враќа како спин-оф серијал

Punisher War Journal се враќа овој јуни, земајќи ги предвид случувањата во Jason Aaron, Jesus Saiz и релансираната серија на Панишер на Azaceta’s. Напишано од Torunn Grønbekk со уметност од Lan Medina, Punisher War Journal: Blitz #1 е првиот од трите еднократни снимки поставени за време на контроверзната статус кво промена на Френк замокот што

Прочитај повеќе