Star Wars: Hunters е одложена

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Претстојната бесплатна игра Star Wars: Hunters е одложена, објавија развивачот Zynga и Lucasfilm Games. Наместо да се појави оваа година за Nintendo Switch, како и за мобилните уреди на iOS и Android, Star Wars: Hunters сега треба да излезе во 2023 година. Што се однесува до тоа зошто е одложено, се чини дека развивачот одлучил дека играта не е спремна за лансирање.

“We are working tirelessly to achieve our vision for Star Wars: Hunters,” the announcement of the delay reads in part. “Our ambition is to create a competitive battle arena game that will entertain for years to come. To ensure we meet the high expectations we are setting for fans globally and ourselves as developers, we have made the decision to delay the worldwide launch of Star Wars: Hunters.”

Целосната изјава за доцнењето на Star Wars: Hunters можете да ја погледнете подолу:

Според соопштението, Star Wars: Hunters ќе остане достапна за оние кои играат на софт ланчот и ќе продолжат да гледаат редовни ажурирања на нови содржини што ќе доведат до светското лансирање следната година. Следното ажурирање за оние кои играат Star Wars: Hunters во мекото ланисрање е планирано да се случи „во текот на следните неколку недели“, според најавата.

Star Wars: Hunters е особено сместена по падот на Галактичката империја, ставајќи го некаде по Return of the Jedi во приказната. Играчите ќе се борат со тоа во арените во тимови со секакви ликови од Star Wars, но сите откриени ликови досега – како воинот Rieve, Aran Tal the Mandalorian, Grozz the Wookiee, – се чини дека се оригинал на видео играта.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.