Се отвараат вратите на Колосеумот во Elden Ring

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

FromSoftware и Bandai Namco го прикажаа следниот бесплатен Update за Elden Ring кој ќе се објави на 07.12.. Со тоа ќе се отворат претходно заклучените колосеуми на играта, давајќи им на играчите целосно нови места и „нови PvP верзии”. Многумина ќе се вратат во Elden Ring специјално за PVP да можат да се борат баш како што треба, во колосеум! Како прв гладиатор!

Издавачот Bandai Namco најави во видеото кое го промовираше ажурирањето на Колосеум дека арените во Limgrave, Leyndell и Caelid „ќе ги отворат своите порти, дозволувајќи им на играчите да се вклучат во битки како што се дуели, 1v1 и тимски борби“. Трејлерот ги прикажува играчите вклучени во тие активности и битките два-на-два кои вклучуваат Spirit Ashes.

FromSoft го отвори патот за побалансирано PvP во октомври со верзијата 1.07 за Elden Ring, која додаде посебно скалирање на комбатот за PvP – оружјето, магиите, штитовите и другите аспекти на борбата сега може да се избалансираат за тепање со еден играч или co-op. Претходно, FromSoftware се обиде да ги балансира оружјата, вештините, магиите но сепак некои чудни подобрувања направија што не беа толку многу сериозни.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.