Протече датата кога ќе ја добиеме Assassin’s Creed Mirage

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Следната игра од франшизата на Assassin’s Creed — наречена Assassin’s Creed Mirage — треба да биде објавена некаде оваа година… Кога оваа година, сè уште не знаеме, Ubisoft допрва треба да го открие датумот на објавување на играта за PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, меѓутоа… претходните гласини и извештаи сугерираа дека ќе излезе ова лето. Иако ги знаевме тие протекувања, сега еден полски познат продавач ја наведе играта со датумот на летното издавање.

Според полскиот продавач Allegro играта на Ubisoft излегува на 30 јуни 2023 година. 30 јуни е петок, најчестиот ден за објавување игри, особено AAA игри. Значи, датумот се проверува во овој поглед, меѓутоа, 30 јуни е исто така последниот ден од јуни, што значи дека ова можеби не е ништо повеќе од плејсхолдер. И ова би имало смисла затоа што не е јасно зошто регионалниот продавач би знаел за датумот на издавање на играта, освен ако таа нема да биде откриена набргу и да оди на Pre-Order (повторно).

Засега земете го овој датум со мала помисла. Ова е протекување, а не официјална информација. И, се разбира, дури и ако овој датум е точен, тоа не значи дека ќе остане вака бидејќи сè е предмет на промена, особено датумите на објавување на видео игрите.

“In the ninth century CE, Baghdad is at its height, leading the world in science, art, innovation, and commerce. Amid its bustling urban landscape, a conflicted young orphan with a tragic past must navigate the streets to survive. In Assassin’s Creed Mirage, you are Basim, a cunning street thief with nightmarish visions, seeking answers and justice. After an act of deadly retribution, Basim flees Baghdad and joins an ancient organization-The Hidden Ones. As he learns their mysterious rituals and powerful tenets, he will hone his unique abilities, discover his true nature, and come to understand a new Creed-one that will change his fate in ways he never could have imagined.”

Синопсис за играта

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.