Hogwarts Legacy ќе има Многу Долга и убава Кампања

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Директорот на Hogwarts Legacy откри колку време може да биде потребно за да се заврши играта! Како и многу други игри со отворен свет, Hogwarts Legacy ќе има голем број различни области за истражување и странични потраги што треба да се завршат. И додека постои патека на главната приказна што играчите ќе можат да ја следат, огромниот опсег на играта значи дека времето што ќе биде потребно за да се достигнат финалните зборови ќе биде многу различно за речиси секој што ќе ја доживее.

Зборувајќи за ComicBook.com на неодамнешниот настан за преглед на Hogwarts Legacy, Software директорот на Avalanche, Alan Tew, се обиде да даде подобро разбирање за тоа колку е долга играта. Tew очигледно сè уште не знае како општата публика може да ја игра играта, но според сопственото искуство за време на тестовите за играње, Tew посочи дека оние што сакаат да видат сè што Hogwarts Legacy има да понуди треба да исчистат многу време во нивниот распоред.

“We find that the length varies really dramatically and really wildly based on the player and, like you said, mainlining versus doing side missions. I can describe it through my own lens. I’m someone, you can imagine, who has been through many playthroughs and you understand what I might know about the game given my position. I recently did a 100% playthrough of everything, and even with all of my knowledge and my information, that was an 80+ hour run getting through all the content. I feel like there’s a lot there and a lot to engage with and I’m excited for people to have that experience.”

Alan Tew

Имајќи предвид дека на него му биле потребни околу 80 часа и е некој кој е толку добро запознаен со играта да ја заврши целосно, логично е дека на нормалните играчи би можеле да им требаат поблиску до 100 часа за да постигнат сè. Кога станува збор за главното поставување на насловот, очигледно е тешко да се каже колку време може да потрае за да се заврши, но повеќето играчи веројатно нема да се држат само до патеката на приказната во секој случај. На крајот на краиштата, едноставното постоење во овој свет и секојдневието во Hogwarts е едно од најголемите нерешени работи на играта, така што може да одвоите време со тоа.

Hogwarts Legacy треба конечно да излезе следниот месец на 10 февруари за PlayStation 5, Xbox Series X иPC. Дополнителните верзии на играта за PlayStation 4 и Xbox One потоа ќе бидат лансирани во април, додека сопствениците на Nintendo Switch ќе мора да почекаат до јули…

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.