На 5ти декември го добиваме Првиот трејлер за Grand Theft Auto 6

Идемееее!!!

Rockstar Games откри дека трејлерот за GTA 6 ќе се појави на 5 декември во 15 часот, ставајќи крај на шпекулациите за тоа кога, каде и како ќе биде објавен. Пред само неколку недели легендарната фирма објави дека ќе ја открие следната генерација на Grand Theft Auto во декември, а сега, знаеме кога.

Трејлер! Конечнооо!!!

Rockstar Games го објави трејлерот многу предвреме на 4 декември 2023 година, околу 15 часа порано по онлајн протекувањето на трејлерот. Протекувањето се уште не е утврдено од кого е направено и се трага по личноста, но сепак тоа видео имаше огромен “Bitcoin Watermark” на него.

Во соопштението по најавата за играта, беше потврдено дека GTA 6 ќе биде лансирана на PlayStation 5 и Xbox Series S|X, но немаше споменување за издавање на PC. GTA 6 е на пат да биде најбрзо продаваната игра на сите времиња, рекорд кој го држи GTA 5 со импресивни 16,5 милиони единици за три дена – што е еквивалентно на 1 милијарда долари приход…

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)