Новости

Hogwarts Legacy ова лето добива нови ажурирања

Според најновиот твит објавен од страна на самата игра – Hogwarts Legacy, добиваме нови информации дека ова лето играта добива голем број на нови ажурирања. Дополнитено дознаваме дека контент кој до сега беше есклузива само за PlayStation, ќе биде достапен и на останатите платформи ова лето. Контентот кој што за сега е есклузива за PlayStation

Прочитај повеќе
Колумна

Google ги објави најпребаруваните игри за 2023 година

Оваа 2023 година беше преполна со големи изданија во индустријата за видео игри, вклучувајќи го и победникот на „The Game Awards “, Baldur’s Gate 3. Неодамна, Google ја објави својата годишна листа на трендовски теми во повеќето категории што може да се замислат. Се разбира, видео игрите беа вклучени во таа масивна листа, а првите

Прочитај повеќе
Новости

Најавена е нова Harry Potter Quidditch игра

Warner Bros. Games денеска објави нова видео игра поставена во светот на Harry Potter која се фокусира на спортот Quidditch. Кога Hogwarts Legacy беше објавен од WB Games годинава, немаше Quidditch, што беше една од најбараните функции што играчите сакаа да ја видат. Сега, се чини дека овој недостаток на квидич се должи на фактот

Прочитај повеќе
Новости

Најголемите Игри за 2023 Пристигнуваат во Февруари

Изгледа дека 2023 година ќе биде голема година за индустријата за видео игри, а февруари е првиот вкус на она што претстои. Иако јануари имаше некои значајни изданија, тој беше прилично бавен месец во споредба со она што го има во февруари. Овој месец играчите повторно ќе го посетат еден од најпознатите светови во целата

Прочитај повеќе
Новости

Hogwarts Legacy ќе има Многу Долга и убава Кампања

Директорот на Hogwarts Legacy откри колку време може да биде потребно за да се заврши играта! Како и многу други игри со отворен свет, Hogwarts Legacy ќе има голем број различни области за истражување и странични потраги што треба да се завршат. И додека постои патека на главната приказна што играчите ќе можат да ја

Прочитај повеќе
Игрици

Во Hogwarts Legacy нема да можете да играте Quidditch

Hogwarts Legacy нема да вклучи една од најголемите производи од серијалот на Harry Potter, на големо разочарување на многу фанови. Универзумот на Хари Потер е неверојатно богат со навики, што му овозможува да се чувствува како да се живее кога публиката се запознава со него во Хари Потер и Каменот на Мудроста. Иако самиот Хари

Прочитај повеќе
Поп-култура

Hogwarts Legacy Collector’s Edition

По објавата на трејлерот на Gamescom 2022 оваа недела, WB Games и развивачот Avalanche Software отворија пред-нарачки за мошне очекуваниот отворен Wizarding World RPG Hogwarts Legacy во стандардни, Deluxe и Collector’s Edition вкусови. Играта треба да пристигне на 10 февруари 2023 година за PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One и PC. Во

Прочитај повеќе
Игрици

Нови промени во Hogwarts Legacy од Harry Potter книгите

Банерите на куќите за Hogwarts Legacy се откриени, и иако изгледаат слично на банерите видени (прочитани) во книгите и филмовите, тие не се сосема исти. Откривањето доаѓа од Twitter профилот на WB Games Avalanche, или како што ги знаеме, официјалниот Twitter профил на креаторите. Пред многу брзо време добивме едно демо кое што прикажување многу

Прочитај повеќе