Во Pokémon официјално има преку 1.000 Покемони

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Компанијата Pokémon имаат голем успех за славење со тоа што ја надмина границата од 1.000 Покемони со новото видео што го објавија на нивниот YouTube канал. Објавено денес на YouTube и социјалните мрежи, видеото не содржеше никакви најави за нешто повеќе, но е забавна прослава на секој Покемон во франшизата, со посебен белег даден на новиот Покемон кој дебитираше во Покемон Pokemon Scarlet and Violet. Соодветно, Gholdengo, еволуцијата на Gimmighoul за која се потребни 999 монети за да еволуира, е официјално 1.000-тиот Покемон во франшизата. Видеото служеше и како официјален вовед за неколку Покемони од игрите Pokémon Pokemon Scarlet and Violet, вклучувајќи ги еволуираните Стартери и различните Парадокс Покемон. Целосното видео можете да го погледнете подолу:

Извесно време, се чинеше дека компанијата Pokémon намерно се обидуваше да го забави својот неизбежен марш до 1.000 Покемони. Pokemon X и Y и Pokemon Sun и Moon имаа помал список на „нови“ Покемони, иако франшизата го надополни ова со нови Mega Evolutions и регионални варијанти. Сепак, Pokemon Sword and Shield вратија посилен список на нови Pokemon, но потврдувајќи дека ќе ја поминеме границата од 1.000 откако ќе бидат објавени целосниот пар на нови игри.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.