Superman лета од Земјата до Месечината и назад благодарение на Unreal Engine 5

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Новото видео кое прикажува концепт за игра на Superman во Unreal Engine 5 изгледа како суперхеројска игра од соништата! Superman е најголемиот Суперхерој кој некогаш бил креиран (Fact: Најпознат карактер во светот, потоа се Исус па Мики Маус). Неговиот симбол и костим веднаш се препознаваат, а неговите моќи се основа за многу други херои. Сепак, и покрај неговата огромна популарност, немаше соодветна игра за Superman од 2006 година…

И покрај гласините за нова игра на Супермен и барањата од фановите, ништо не се оствари. Сепак, тоа не ги спречи фановите да замислат што би можело да биде особено затоа што технологијата масовно напредуваше од неговото последно големо излегување на игри. Со неодамнешното објавување и усвојување на Unreal Engine 5 од различни програмери, еден куп креативни луѓе го користат за да замислат некои од нивните идеи за видео игри. YouTube каналот TeaserPlay замисли како би можела да изгледа играта на Супермен доколку биде објавена денес и на неа се прикажува како лета низ Метрополис, во вселената, ја истражува Месечината и се враќа на Земјата во сосема друга област. Очигледно е многу амбициозна идеја и би била исклучително скапа да се направи доколку биде реалност, но тоа е фасцинантно „што ако? сепак. Видеото собра повеќе од милион прегледи за помалку од две недели, што ја покажува побарувачката и возбудата за играта на Супермен.

Супермен ќе се појави во видео игра подоцна оваа година преку Suicide Squad: Kill the Justice League, но се чини дека нема да може да се игра. Можеби ако имаме среќа, следниот натпревар на Rocksteady ќе биде игра на Супермен. Сепак, дури и да беше така, ќе биде потребно исклучително долго време за да се направи. Последната игра на развивачот беше објавена во 2015 година и Suicide Squad: Kill the Justice League изгледа малку полинеарно од играта на Супермен.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.