Откриен е новиот актер кој што ќе го дава гласот на Super Mario

Откриен е новиот актер кој ќе го дава гласот на карактерите Super Mario Bros. (Mario и Luigi) и првото појаување ќе го има во новата Super Mario Bros. Wonder. Има неколку ликови во целата фикција толку иконски и врежени во нашите мозоци како Mario. Ликот постои од 80-тите и е еден од најпрепознатливите протагонисти таму. Низок е, носи шарена облека со црвена шапка и сини комбинезони, има густи мустаќи и има многу симпатичен глас што обожавателите го имитираат со години. Тој е еден од најистакнатите ликови во гејмингот и неодамна, верно дојде на големото филмско платно благодарение на Chris Pratt кој го игра во филмот „Super Mario Bros.“. Франшизата Марио од секогаш била релевантна и секогаш била на врвот, па дури и денес! Но сепак после 25 години може се случуваат најголемите промени бидејќи Mario добива нов официјален актер по заминувањето на Charles Martinet.

Долгогодишниот гласовен актер на Марио, се повлекува од улогата и нема да биде во сосема новата игра, Super Mario Bros. Wonder. Ова ги остави фановите да се прашуваат кој ќе ја преземе улогата од тука и имаме одговор, барем за конкретниот случај Wonder. Актерот Kevin Afghani потврди на Твитер дека он ќе биде новиот актер кој ќе ги дава гласовите на Mario и Luigi во играта, а можеби и во иднина. Понатаму не беа дадени други детали, така што не сме сосема сигурни дали он ќе биде постојана замена или не. Можно е Nintendo да продолжи да размислува за работите и да провери каков е приемот на фановите за оваа верзија на ликот пред да донесе каква било конечна одлука.

Гејмерите се прилично озлогласени по тоа што се заштитнички настроени кон ликовите и оние што ги изразуваат. Metal Gear Solid V славно го замени долгогодишниот актер David Hayter од Solid Snake/Big Boss со холивудскиот актер Kiefer Sutherland, што некои обожаватели не го сфатија премногу љубезно. Додуша, имаше некои наративни причини за ова и звучеше многу поразлично од другите верзии на ликот. Се чини дека Afghani направи добра работа за да го одржи духот на Марио жив врз основа на она што веќе го слушнавме.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)