Counter-Strike 2 со Милион Негативни рецензии

Counter-Strike 2 е максимално критикувана од страна на фановите и доби преку милион негативни рецензии од луѓето кои што ја играа. Valve е една од најпочитуваните компании во индустријата за видео игри. Се етаблира пред неколку децении како перспективен развивач кој прави игри како Half-Life. Сепак, тие брзо се развија надвор од саканиот развивач во гејмерски гигант со лансирање на Steam, водечката платформа за компјутерски игри. Од неговото основање, илјадници игри беа објавени на Steam и им беше дозволено на играчите да разменуваат работи меѓу себе (Trading), да се дружат, да ги имаат и чуваат сите нивни компјутерски игри на едно место и многу повеќе. За жал, Valve престана да прави нови игри толку постојано како што се проширува во поддршка на Steam, постоечки игри и правење револуционерен хардвер како Steam Deck. Сè уште има повремена игра на Valve, но тие се малку и далеку помеѓу.

Сепак, фановите беа изненадени кога беше потврдено дека Valve ќе прават Counter-Strike 2. Нивната цел беше да биде нова и подобрена верзија на играта што обожавателите ја сакаат и да им дозволи на играчите да ги пренесат сите работи од Counter-Strike: Global Offensive. Играта доби нови фенси надградби на визуелните изгледи и идеално е само подобра игра наоколу. За жал, фановите не гледаат на тоа така. Играта официјално започна пред неколку недели и има над 1.000.000 негативни критики на Steam. Обожавателите се вознемирени од стабилноста на играта, наведувајќи ги честото краширање, одлуката да се избрише CS:GO од Steam заедно со нивните достигнувања на Steam и многу повеќе. Фановите, исто така, тврдат дека тоа е недовршена игра со помалку содржина од нејзиниот претходен запис. Еден корисник го спореди тоа со отстранување на мебелот од нивниот дом затоа што Икеа мислеше дека би сакале нов стол подобар од оној што го купиле: „Икеа никогаш не влезе во мојата куќа додека бев отсутен за да го замени мојот црн стол со жолта фотелја. Мислев дека е подобро! Тоа не е ажурирање, тоа е различен производ! Вратете го моето купување во мојата колекција!”

Counter-Strike 2 навистина има „многу позитивна“ вкупна оценка на Steam, но тоа е затоа што ги пренесе рецензиите од CS:GO. Во реалноста, неодамнешните рецензии за новата верзија и даваат на играта „мешана“ оцена во целина. Фановите го нарекоа ова во нивните прегледи и тврдеа дека тоа е нечесно претставување и ќе резултира со издавач како EA или Ubisoft.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American Dead извршен продуцент на серијата. Претседателот и извршен директор на SEGA Sammy, Харуки Сатоми, SEGA Corp COO и претседателот Шуџи Уцуми и Тору Накахара, исто така, ќе помогнат во извршниот продуцент на шоуто.

“In a hilarious and loving homage to Sega’s 1989 video game series, Golden Axe follows veteran warriors Ax Battler, Tyris Flare and Gilius Thunderhead as they once again battle to save Yuria from the evil giant Death Adder who just won’t seem to stay dead. Fortunately, this time they have the inexperienced and underprepared Hampton Squib on their side.

As far as the characters go, Rhys will voice Gilius Thunderhead, a battle dwarf with “poor hygiene and a chip on his shoulder.” Pudi voices Hampton Squib, “a naive, inexperienced first time adventurer who has dreamt of questing his entire life.

Gilroy plays Tyris Flare, a battle sorceress who is “deadly in a fight and even deadlier with her sharp wit.” McIntyre plays Ax Battler, a barbarian warrior who abides by a code of honor while also having a “sweet golden retriever demeanor.

Официјалната дескрипција на серијата