Vampire Survivors го добива првото DLC

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Vampire Survivors, инди-хитот кој прво се појави на Steam, а подоцна дојде и на XBOX Game Pass, наскоро ќе го добие своето прво DLC. Девеллоперот објави оваа недела дека Vampire Survivors: Legacy of the Moonspell ќе биде објавен на 15 декември. Првите детали за овој DLC, вклучително и веста за осум нови ликови, беа споделени оваа недела заедно со објавата и трејлерот кој покажува дел од тоа што играчите можат да очекуваат од Legacy of the Moonspell.

Најпрво се појави страница на Steam за Legacy of the Moonspell за да понуди повеќе детали за играта, а официјалното соопштение од Poncle дојде одма после информациите на Steam. Vampire Survivors неодамна ја лансираше верзијата 1.0, така што овој DLC ќе биде првиот што ќе го добие играта.

“Legacy of the Moonspell is the first DLC for Vampire Survivors, and introduces a brand new stage, new characters, new monsters, and new weapons to slaughter them with. There might even be some hidden mysteries for those of an inquiring mindset, but we can neither confirm nor deny the presence of vampires.”

Краток преглед за Legacy of the Moonspell

Вкупно осум нови ликови и 13 нови оружја ќе бидат додадени со објавувањето на ова DLC заедно со нова мапа и уште шест музички нумери. Прегледите на некои од тие оружја и ликови беа прикажани на страницата Steam, но не беа споделени сите детали во овој момент.

“In eastern lands, a clan has fallen. The Moonspell, once vigilant guardians of a sorcerous valley nestled in the mountains, have been overrun by hordes of yokai and oni. Though treacherous, this hive of spectral activity may provide some clue as to the location of a vampire. If not, at least it’ll be entertaining to defeat thousands of wayward spirits in the process.”

Играта Vampire Survivors чини исклучително ниска сума на пари, дури смешна сума, и откако се објави верзијата 1.0, изгледа дека и ова DLC ќе чини некоја смешна цена. Има шанси да е и гага DLC, но сепак ќе чини само неколку евра. За оваа игра вредат сите пари што ќе се дадат!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.