Snoop Dogg пристигнува во Call of Duty: Warzone и Vanguard

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

D.O. Double G

Откако дебитираше во Call of Duty: Mobile претходно овој месец, Снуп Дог се упатува кон Call of Duty: Warzone и Call of Duty: Vanguard на 19-ти април. За да го поттикне додавањето на раперот Activision објави ново тизер видео. Видеото е прилично кратко, прикажувајќи одблиску на очилата за сонце на Снуп додека тој слетува со падобран до Калдера. Секако, Activision го избра ознаката „Drop in Like it’s Hot“ за пакетот Snoop Dogg Operator, кој ќе биде достапен почнувајќи од 10 часот попладне. Пакетот ќе вклучува вкупно 10 ставки, од кои три ќе бидат ексклузивни за Vanguard. Пакетот ќе биде придружен и со патека за прогресија на операторот. Патеката ќе вклучува 20 нивоа, со голем број различни награди, вклучувајќи оружје XP, алтернативна облека и козметика. Тизерот за Снуп Дог во Call of Duty: Warzone и Vanguard може да се најде во твитот вграден подолу:

Појавувањето на Снуп Дог во Call of Duty може да изгледа невообичаено за поновите фанови, но тој беше вклучен во претходните игри во франшизата. Покрај тоа појавување во Call of Duty: Mobile, Снуп обезбеди и гласовна работа во Call of Duty: Ghosts. Сепак, Activision забележа дека Снуп ќе обезбеди сосема нови линии за неговите настапи во Warzone и Vanguard.

Додавањето на Снуп Дог доаѓа во возбудливо време за обожавателите на Call of Duty: Warzone и Vanguard. Сезоната 3 треба да излезе на 27 април, а Actvision ги задеваше појавувањата на Годзила и Кинг Конг. Чудовиштата допрва треба да бидат официјално потврдени од компанијата, но имаше бројни навестувања кои се чини дека укажуваат во таа насока. Најверојатно наскоро ќе пристигне најава, но дотогаш фановите ќе имаат за уживање во новата содржина на играта на Snoop Dogg!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.