Doctor Who пристигнува во Magic: The Gathering

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Докторот доаѓа во Magic: The Gathering. За време на денешниот пренос на Wizards Presents, Wizards of the Coast потврди дека работи на претстојниот Magic: The Gathering Universes Beyond во соработка со BBC за создавање на Doctor Who Magic: The Gathering карти. Сетот ќе се состои од четири Commander декови, како и специјални колекционерски бустери со секоја повторување на Докторот, вклучувајќи го и Четиринаесеттиот доктор на Ncuti Gatwa кој наскоро ќе дебитира додека Wizars и BBC соработуваат за да го направат сетот што е можно навреме со претстојната Doctor Who Сезона на 60-годишнината. Што значи тоа не може да се открие бидејќи сезоната на 60-годишнината нема да дебитира до 2023 година, истата година како и картите на Doctor Who Magic.

Сетот со карти Doctor Who е еден од неколкуте проекти на Universes Beyond на кои работат Wizards of the Coast за Magic: The Gathering. По објавувањето на картите засновани на „The Walking Dead“ и „Godzilla“, „Wizards“ следниот пат ќе го објави целосниот, Modern-legal сет „Lord of the Rings“ наречен „Tales of Middle-earth“, проследен со колекција од Warhammer 40.000 слична на опсегот на сетот Doctor Who.

(Photo: Wizards of the Coast)

Големи работи претстојат за Doctor Who. Покрај тоа што Гетва дебитира како Четиринаесеттиот доктор, Дејвид Тенант и Кетрин се враќаат во серијата, заедно со водителот Расел Т. Дејвис. Ним им се придружува Нил Патрик Харис како мистериозен негативец, иако некои обожаватели мислат дека го откриле неговиот идентитет, и новиот лик Роуз, кој го игра Јасмин Фини, која ја проби Heartstopper.

A mysteriously forgotten excursion for the TARDIS in between ‘Planet of the Ood’ and ‘Sontaran Stratagem’?” Davies said. “Or maybe a multiverse thing, they’re all the rage these days. Maybe this is the Doctor and Donna from Universe 557, all set to collide with our own. Then again, maybe, just maybe, this return is so impossible that it’s actually an intricate illusion created by an old enemy of the Doctor’s. Or maybe an old enemy of Donna’s. Nerys! Of course, I wouldn’t give that away in the pages of DWM, would I? But then again. This magazine is the first place I ever revealed the name of Billie Piper’s Rose (in issue 340). So read carefully. There are truths in here.”

Дејвис беше слично криптичен кога првпат го објави враќањето на Тенант и Тејт.

“Maybe this is a missing story. Or a parallel world. Or a dream, or a trick, or a flashback,” he said. “The only thing I can confirm is that it’s going to be spectacular, as two of our greatest stars reunite for the battle of a lifetime.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.