Поп-култура

Doctor Who најави дека следниот доктор ќе биде актерот Ncuti Gatwa

Шпекулациите можат да завршат бидејќи актерот Ncuti Gatwa е официјално избран за улогата на Doctor Who и ќе го игра Четиринаесеттиот доктор во претстојната сезона која ќе слави 60 години постоење. Gatwa е познат по тоа што го игра Eric Effiong во серијата Sex Education, улога што му ја донесе наградата за најдобар актер на […]

Прочитај повеќе
Новости

Doctor Who доаѓа во Fortntie

Doctor Who пристигна во Fortnite! Овој потег го проширува досегот на Doctor Who во просторот за игри надвор од неговиот кросовер EVE Online, самостојните дигитални игри што ги има низ годините и одреден број на бордгејмови кои што ги доби франшизата низ годините и што нормално ќе си продолжат. BBC Studios објави дека докторот ќе […]

Прочитај повеќе