Новости

Нова Lord of the Rings игра пристигнува од Private Divison и Weta

Нова игра Lord of the Rings ќе биде објавена од Private Division во соработка со Weta Workshop. Деталите за самата игра се непознати, иако ќе биде сместена во универзумот на Middle-Earth според Толкеновите новели. Private Division е дел од Take-Two Interactive и претходно ги објави Kerbal Space Program, Ancestors: The Humankind Odyssey и Obsidian’s The […]

Прочитај повеќе
Новости

John Cena доаѓа во Fortnite

Боречката ѕвезда John Cena се приклучува на списокот на карактери кои доаѓаат во Fortnite! Зошто доаѓа во Fornite?! Пошто си може! Огромно популарниот борач кој стана филмска ѕвезда ќе се придружи на батлројалот на Epic Games како дел од промоцијата на WWE која исто така ги опфаќа Rocket League и Fall Guys на издавачот. Денешното […]

Прочитај повеќе
Новости

EA изработуваат Open-World Single-Player – Black Panther игра

EA, наводно, е најновото студио што добило делче од акциите на Марвел, а новите тврдења сугерираат дека моментално се работи на нова игра, со отворен свет базирана на серијата Black Panther. Тоа го вели новинарот Jeff Grubb, кој зборуваше како дел од стримот Game Mess Mornings на Giant Bomb‘s, тврдеше дека проектот ќе биде наслов […]

Прочитај повеќе
Новости

Avatar: Frontiers of Pandora на Ubisoft е одложена

Avatar: Frontiers of Pandora, филмското поврзување на Ubisoft од развивачот на The Division, Massive Entertainment, е одложено. Не многу али секогаш е лошо кога нешто ќе се одложи. Играта сега ќе излезе во „2023-24“, потврдија попладнево Ubisoft, како дел од својот прв квартал од финансиските резултати за 2022 година. Ова навидум значи враќање назад кон […]

Прочитај повеќе
Новости

Креаторот на Doom John Romero работи на нова FPS игра со голем издавач!

Легендарниот креатор и дизајнер на игри John Romero – најпознат по неговата работа на семиналниот серијал од 90-тите на развивачот id Software, вклучувајќи ги Wolfenstein, Doom и Quake – објави дека работи на нов FPS во соработка со сè уште неименуван „голем издавач“. Ромеро ја сподели веста во изјава објавена на Твитер, откривајќи дека проектот […]

Прочитај повеќе
Новости

Star Wars: Hunters е одложена

Претстојната бесплатна игра Star Wars: Hunters е одложена, објавија развивачот Zynga и Lucasfilm Games. Наместо да се појави оваа година за Nintendo Switch, како и за мобилните уреди на iOS и Android, Star Wars: Hunters сега треба да излезе во 2023 година. Што се однесува до тоа зошто е одложено, се чини дека развивачот одлучил […]

Прочитај повеќе
Новости

Еден од креаторите на Star Wars: Knights of the Old Republic изјави зошто BioWare не направиле продолжение

Drew Karpyshyn, еден од писателите на Star Wars: Knights of the Old Republic, фрли малку светлина врз тоа зошто BioWare не го разви продолжението на играта. BioWare и Star Wars се како еден борбен натпревар и веројатно е зошто Star Wars: Knights of the Old Republic се верува дека е една од најдобрите игри на […]

Прочитај повеќе
Новости

Blizzard прекинува со правење на нов контент за Heroes of the Storm

Blizzard ја прослави неодамнешната седма годишнина од нивната MOBA – Heroes of the Storm со намалување на развојот на нов контент, односно целосно прекинување на нов контент. Целиот фоус за играта ќе биде ставен на Client Sustainability и масовни поправки на багови во играта. Во краткото ажурирање објавено вчера на официјалната веб-страница, Blizzard рече дека […]

Прочитај повеќе
Новости

Нов гејмплеј The Lord of the Rings: Gollum

Време е да одиме на уште едно патување до Middle-Earth, овој пат со Голум кој го бара ПРЕШЕС! Нов трејлер за претстојното издание на The Lord of the Rings: Gollum ни даде на сите поблизок поглед на играта. Овде, го гледаме Голум како се качува по ѕидовите, се шушка во грмушките и како тепа орки […]

Прочитај повеќе
Новости

Smite и Nickelodeon прават голем Crossover

Smite додаде уште еден кросовер во својата експанзивна постава на соработки оваа недела со откривање на нови скинови од Nickelodeon кои наскоро ќе бидат додадени во играта. Овој кросовер настан треба да започне на 12-ти јули, а заедно со него ќе дојдат и пет нови козметички производи што го отсликуваат изгледот на anny Phantom, Invader […]

Прочитај повеќе