Новости

Протече многу гејмплеј од Call of Duty: Future Warfare

Официјално добиваме премногу информации поврзани со една од Call of Duty игрите кои беа целосно исфрлени од работа. Информациите што ги добивме се преголеми бидејќи се работи за името на играта, и протече голем број на гејмплеј делови од самата игра. Буквално од никаде на Твитер денесе неколку минутен гејмплеј од следната Call of Duty

Прочитај повеќе
Новости

Hogwarts Legacy ова лето добива нови ажурирања

Според најновиот твит објавен од страна на самата игра – Hogwarts Legacy, добиваме нови информации дека ова лето играта добива голем број на нови ажурирања. Дополнитено дознаваме дека контент кој до сега беше есклузива само за PlayStation, ќе биде достапен и на останатите платформи ова лето. Контентот кој што за сега е есклузива за PlayStation

Прочитај повеќе
Новости

Неименуваната играта на Activision Blizzard е Откажана, а со нејзе си заминува и Претседателот на Компанијата

Денес се случуви најгопемиот бум од страна на Microsoft! Компанијата излезе со огромен број на информации кои што ќе ги шокираат сите! Прво, речиси 2000 вработени треба да бидат отпуштени; второ, претседателот на Blizzard, Мајк Ибара ја напушта компанијата! Не само тоа, туку беше потврдено дека ненајавената сурвајвл на Activision Blizzard, која се појави во

Прочитај повеќе
Новости

Во изработка е нова TopSpin 2K25 од 2K Games

Тениската серија на 2K се враќа по повеќе од една деценија мирување со TopSpin 2K25, објави денеска компанијата. Тоа го направи со брз тизер трејлер кој открива дека „доаѓа наскоро“. Нејзиното објавување се совпаѓа со првиот Грен слем тениски турнир во 2024 година, Австралија опен, кој започна во сабота, 13 јануари. Денес, 2K го откри

Прочитај повеќе
Новости

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl пристигнува во септември

Помина долго време, но девелоперите од GSC Game World конечно го објавија официјалниот датум на издавање на S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Во 2022 година, S.T.A.L.K.E.R. 2 првично беше планирано да излезе играта пред војната во Украина, но сепак плановите се променија, драстично. Оттогаш, девелоперите се вратен на работа на S.T.A.L.K.E.R. 2 во различен регион,

Прочитај повеќе
Новости

Rebel Wolves ја претставија нивната дебитантска игра Dawnwalker

Новото развојно студио Rebel Wolves штотуку официјално потврди во нова објава на Твитер дека нивната прва игра е насловена „Dawnwalker“. Покрај објавата, бунтовничките волци открија и тапет со сосема ново уметничко дело, со мечувалец кој скока од сенките. Rebel Wolves вклучуваат многу ветерани на CD Projekt Red, а неодамна го назначија Матеуш Томашкевич за позиција

Прочитај повеќе
Новости

Следната игра на Hi-Rez Studios е SMITE 2

Откриено е дека датамајнерите, наводно, откриле јасни докази што укажуваат на претстојната најава за Smite 2, продолжение на MOBA жанрот од трето лице, кое што е издадено во далечната 2014 година! 10 години Smite! Откако беше објавено пред речиси една деценија, Smite одржува постојана публика, дури и ако никогаш не се приближила до големината на

Прочитај повеќе
Новости

Сите новости за Indiana Jones на Bethesda

И покрај нејзината популарност, франшизата на Indiana Jones видела многу мал број на видео игри во текот на годините, особено во поново време, а најзабележителниот серијал е LEGO Indiana Jones. Како такво, дојде како многу добредојдено изненадување во 2021 година, кога Bethesda објави дека работи на нова игра! Односно целосно ново IP уште од 2011

Прочитај повеќе
Новости

Купете го секој брод во Star Citizen за само $48,000

Токму така, за една ниска цена од само 48.000 долари, можете да бидете среќниот сопственик и поседувач на секој брод во Star Citizen, игра која е во развој – но може да се игра – повеќе од една деценија и оттогаш има многу повеќе од половина милијарда долари инвестирани во неа! Тоа е еден од

Прочитај повеќе
Новости

Девелоперите на Suicide Squad: Kill the Justice League – Rocksteady одговорија на сите Протекувања за играта

Rocksteady Studios, девелоперите на претстојниот наслов Suicide Squad: Kill the Justice League, објави соопштение по спојлерите за играта кои се појавуваат на интернет. По затворениот алфа тест на Suicide Squad претходно овој месец, разни спојлери за играта почнаа да се вртат на социјалните мрежи и другите платформи. Во тоа време, Rocksteady и WB Games не

Прочитај повеќе