Новости Еспорт

ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ!! (по втор пат)

Што е подобро од една меѓународна титула? Две! Нашите момци повторно успеаа да издвојат победа на меѓународниот еспорт шампионат, IESF WEC 14. По долга битка низ плејоф фазата, нашите момци повторно успеаа да го веат македонското знаме како шампиони во CS:GO. Нашите легенди,Дамјан “kyxsan” СтоилковскиЈане “aidKiT” АпостолоскиАлександар “CacaNito” ЌулукоскиДаниел “dan1” Глигоров иПавле “stYleEeZ” Стојановски заслужено […]

Прочитај повеќе
Новости

Project L – Фајтинг играта на League of Legends со многу новости

Паблишерот Riot Games и развивачот Radiant Entertainment споделија многу нови информации за Project L, фајтинг играта која што се класифицира како спин-оф на League of Legends. Project L е сместена во Runeterra, универзумот на League of Legends. Играта ќе биде целосно бесплатна како сите останати игри на Riot Games, и треба да ја видиме негде во […]

Прочитај повеќе
Новости

Се отвараат вратите на Колосеумот во Elden Ring

FromSoftware и Bandai Namco го прикажаа следниот бесплатен Update за Elden Ring кој ќе се објави на 07.12.. Со тоа ќе се отворат претходно заклучените колосеуми на играта, давајќи им на играчите целосно нови места и „нови PvP верзии”. Многумина ќе се вратат во Elden Ring специјално за PVP да можат да се борат баш […]

Прочитај повеќе
Новости

Која е причината за гасење на Cyberpunk 2077 Multiplayer?

Сите се сеќаваме на времето на последните денови пред објавувањето на Cyberpunk 2077 во тешката 2020 година, и CD Projekt Red претходно објави дека Multiplayer верзијата за играта ќе пристигне во одреден момент по лансирањето (неколку месеци подоцна). Сепак, неколку месеци откако играта се појави на полиците, CD Projekt ги информираше играчите дека ја „преиспитале“ […]

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed Mirage треба да ја видиме во август 2023

Иако веќе знаеме дека следната игра од серијалот на Assassin’s Creed треба да го видиме во 2023 година, новиот извештај наведува дека Assassin’s Creed Mirage е планирана да излезе во август 2023 година. Но сепак ова не е ништо официјално, само се одредени протекувања кои што се појавија на интернет! Причината зошто овие протекувања се […]

Прочитај повеќе
Новости

Играта Speedstorm од Disney е одложена за 2023

Девелоперите од Gameloft објавиja дека Disney Speedstorm ќе биде одложена за 2023 година, и нема да излезе во планираните последни денови од 2022 година. Причината зад одложувањето е најмногу за да се направат подобри полирања на играта за да може да ги „исполни очекувањата“ и да им обезбеди на играчите поизвонредно тркачко искуство. Кога играта […]

Прочитај повеќе
Новости

Overwatch 2 сезона 2 – Нова Мапа, Battle Pass, Празнични Настани…

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе… Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог […]

Прочитај повеќе
Новости

Во изработка е нова BATMAN игра

На интернет само што протече сосема нова Batman игра! Batman е еден од најпознатите и најпопуларните суперхерои во светот и на гејмингот и буквално целиот свет. Додека ликот помести планини за жанрот на суперхерои во филм, тој исто така беше одговорен за клучната пресвртница во адаптациите на видео игрите. Серијлот на Batman Arkham беше од […]

Прочитај повеќе
Новости

CD Projekt Red работат на The Witcher Remake

Се случи еден многу добар потег кој што многу фанови не можеа ни да го предвидат, CD Projekt објави дека сега работат и на римејк на оригиналната игра The Witcher. Првпат објавена во 2007 година, The Witcher продолжи со нормално две продолженија, од кои секое беше поголемо од претходното. И во време кога The Witcher […]

Прочитај повеќе
Новости

Иднината на Silent Hill

Silent Hill 2 Remake Silent Hill конечно се враќа откако франшизата беше отсутна повеќе од една деценија и се враќа со повеќе нови игри, вклучително и римејк на Silent Hill 2. Silent Hill е една од врвните хорор франшизи во игрите, иако е тивко од P.T. која дури и не беше главна игра. Silent Hill: […]

Прочитај повеќе