Претседателот на FIFA изјави дека работат на нова игра

Неодамна, претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, излезе на сцена и откри дека организацијата работи со нови партнери за да развие нова „е-игра“ која ќе го врати и зголеми брендирањето на ФИФА што Electronic Arts што го загуби во 2022 година. Триесет години, ЕА работеа на франшизата на ФИФА, произведувајќи фудбалски наслови од врвни нивоа кои беа ценети низ целиот свет, но од 2023 година, фирмата го отфрли името на ФИФА и премина во „EA Sports FC“.

Смешна му е изјавата…

Ќе развиеме нова е-игра, бидејќи фудбалската симулациска игра се вика ФИФА! За стотици милиони деца ширум светот, кога играат фудбалска симулациска игра, играат ФИФА. Не може да се именува со нешто друго.

Изјава од претседателот на ФИФА, Џани Инфантино

Инфантино потврди дека ФИФА работи со нови партнери за да состави нова игра, но никој не знае како тоа ќе изгледа или како ќе функционира. Веќе има многу конкуренција во просторот, со тоа што речиси целата публика сосема среќно премина кон EA Sports FC по ребрендирањето на играта. Konami, исто така, сè уште е во таа арена со линијата на игри eFootball.

Видео од изјавата на претседателот на ФИФА

Инфантино зборуваше високо за играта која сè уште не постои, нагласувајќи дека таа ќе биде „најдобра“ бидејќи ќе се усогласи со „сè што (тие) прават“ во ФИФА.

Дали на светот му треба нова фудбалска игра? Дали има простор за нова титула заедно со EA Sports FC и eFootball?

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!