Halo 7 доби нов главен дизајнер

Следната игра во франшизата Halo има нов главен дизајнер. Прво забележано од Rebs Gaming, 343 Industries го ангажираше Ден Гнијади како нов главен дизајнер за Halo 7, или како и да решат да ја наречат играта.

Ден Гнијади претходно работеше како главен дизајнер на Hyenas на Creative Assembly и како дизајнер во Bungie една деценија. За време на неговото време таму, тој работеше на двете титули на Destiny, како и на разни проширувања за игрите.

„Откако зборував со еден тон кул тимови за рад проекти, добивам шанса да работам со Chief и пријателите. Го сакам Halo и многу сум возбуден што ќе бидам дел од додавањето на неговото наследство“.

Изјава од Ден Гнијади на својот LinkedIn

Halo 7 е во развој во 343 Industries и се чини дека користи Unreal Engine врз основа на друг оглас за работа. Засега Microsoft не објави други детали или потврда за состојбата на следната игра во франшизата.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!