Последниот непријател во Shadow of the Erdtree е победен со Саксафон

Да се гејма на ПЦ отвора свет на нови можности, при што играчите не само што можат да ја менуваат самата играта, туку и начинот на како ја играат. Elden Ring е еден од најдобрите примери на играчи кои користат алтернативни контролери за да ја играат играта, со луѓе кои ги тепаат непријателите со танцување, мозочни бранови, морс код и многу повеќе. повеќе. Интересно, еден играч неодамна го победи последниот непријател на Shadow of the Erdtree само со саксофон.

Ако живеете под камен, можеби сте пропуштиле дека некои играчи имаа многу време со Shadow of the Erdtree, благодарение на неговата неверојатно предизвикувачка игра. Ова достигнување е уште повеќе за пофалба бидејќи да се победи последниот непријател на експанзијата на Elden Ring не е лесен подвиг.

Ферус Мустафов бил голем гејмер!

Човекот кој успеа да го постигне овој подвиг е Dr. Doot, играч познат по својот уникатен пристап кон предизвиците за игри и неговата љубов кон саксофонот. Тој веќе има завршено трка без удари на Elden Ring со истиот инструмент.

Ако го видите видеото вградено погоре, избраното оружје на Dr. Doot беше штит, конкретно The Carian Thrusting Shield. Можете да видите како Doot користи куп ноти на саксофонот за да го одбие секој напад на Радан додека тој конечно не успее да го победи, а тоа е глетка за гледање.

Doot, исто така, дал податоци за штитот што го користел за да го победи последниот шеф на „Сенка на Ерддрво“. Doot ја намали STR статистиката на The Carian Thrusting Shield со тоа што ја направи тешка и употреби Deflect Tear заедно со талисман Guard Counter Boost за да го направи оружјето „апсолутна моќност на резервоарот“.

Shadow of the Erdtree беше лансиран во петокот, 21 јуни и продаде 5 милиони примероци во првите три дена.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!