Death Stranding за iPhone е одложена до 2024 година

Death Stranding требаше да дојде на iPhone, iPad и Mac до крајот на 2023 година, но сепак сега тоа нема да се случи. Издавачот 505 Games објави дека играта сега е одложена бидејќи на девелоперите им треба повеќе време, и се преместува за првиот дел од 2024 година.

Кога ќе биде објавена, играчите ќе ја добијат Death Stranding Director’s Cut, што е многу добри бидејќи се добива убавата голема верзија на играта. Уредите iPad и Mac треба да имаат чип M1 или понов. На фановите ќе им треба iPhone 15 Pro за да играат Death Stranding.

Resident Evil 4 и Resident Evil Village беше портана на iPhone 15 Pro, додека Assassin’s Creed Mirage и The Division Resurgence се упатени кон најновите iPhone уреди во 2024 година. iPhone на Apple технички можат да играат игри од тековната генерација преку клауд стриминг.

Во другите вести за Death Stranding, Kojima Productions неодамна објави договор со филмското студио A24 за филмот Death Stranding. Kojima Productions моментално работат и на Death Stranding 2, но и на тазе најавената игра “OD” во колаборација со режисерот Jordan Peele.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American Dead извршен продуцент на серијата. Претседателот и извршен директор на SEGA Sammy, Харуки Сатоми, SEGA Corp COO и претседателот Шуџи Уцуми и Тору Накахара, исто така, ќе помогнат во извршниот продуцент на шоуто.

“In a hilarious and loving homage to Sega’s 1989 video game series, Golden Axe follows veteran warriors Ax Battler, Tyris Flare and Gilius Thunderhead as they once again battle to save Yuria from the evil giant Death Adder who just won’t seem to stay dead. Fortunately, this time they have the inexperienced and underprepared Hampton Squib on their side.

As far as the characters go, Rhys will voice Gilius Thunderhead, a battle dwarf with “poor hygiene and a chip on his shoulder.” Pudi voices Hampton Squib, “a naive, inexperienced first time adventurer who has dreamt of questing his entire life.

Gilroy plays Tyris Flare, a battle sorceress who is “deadly in a fight and even deadlier with her sharp wit.” McIntyre plays Ax Battler, a barbarian warrior who abides by a code of honor while also having a “sweet golden retriever demeanor.

Официјалната дескрипција на серијата