Интервју

Интервју со Марко Марковиќ – GP

Во далечната 2016 година кога нашиот “GG.MK Подкаст” ја започнуваше величествената трета сезона, на гости го имавме најголемиот Македонски Јутубер кој што се уште го држи рекордот на нашата сцена! Величествениот Марко Марковиќ – GP кој што направи пример за што значи да се биде Јутубер во Македонија уште тогаш ги кажа работите кои што

Прочитај повеќе
Колумна

MrBeast постави нов рекорд на YouTube – 200 Милиони Претплатници

Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson штотуку откри дека неговиот главен канал на YouTube достигнал епска пресвртница, надминувајќи 200 милиони претплатници и докажа дека е најбрзо растечкиот канал во историјата на платформата. Оваа вест беше откриена од самиот MrBeast на неговите социјални мрежи. А нешто што можеби е фантастично и лудо е тоа што утрово достигна бројка од

Прочитај повеќе
Колумна

YouTube каналот Linus Tech Tips оди на пауза поради контроверзии

Најголемиот и најпопуларниот YouTube канал за Технологија кој некогаш се појавил Linus Tech Tips стана основа за обвинувања за судир на интереси, лоши тестирања и пребрзо креирање и вадење на содржина за целосно да се потхранат нејзините постојано растечки амбиции. Сега, медиумската империја која е проценета на над 100 милиони долари ќе биде на пуза

Прочитај повеќе
Поп-култура

Morbius на Game Boy Color

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на

Прочитај повеќе
PlayStation

Sucker Punch не работат ниту на нова Infamous ниту на нова Sly Cooper игра, работат на нешто целосно ново

Sucker Punch Productions, студиото зад новиот хит Ghost of Tsushima од 2020 година, откри дека не работи на ништо поврзано со претходните франшизи Infamous и Sly Cooper. Студиото исто така вели дека ниту еден друг развивач не работи на проекти поврзани со франшизите. Оваа вест доаѓа од нов блог пост кој ја истакнува 25-годишнината на

Прочитај повеќе
Xbox

Само ако сте достоен можете да ја имате оваа Thor: Love and Thunder XBOX Series X конзола

Microsoft, компанијата што ни донесе крзнени Sonic контролери и конзола Far Cry 6 инспирирана конзола што личеше на бомба, ја претстави својата најнова наградна игра на Xbox Series X и можеби е најдобрата до сега! На 8 јули, компанијата подарува приспособена Series X, по моделот на чеканот на Thor, Mjölnir. Тоа значи дека конзолата изгледа

Прочитај повеќе
Xbox

XBOX Series X со големина на фрижидер

Уште одма да кажеме, за да не се меша со вистинскиот Xbox Series X фрижидер од Microsoft, инженерот и YouTuber Michael Pick изгради џиновски, работен Xbox Series X со големина на фрижидер. Во видеото поставено во понеделникот кое го документира процесот на изградба на џиновската конзола, Pick вели дека масивниот систем е висок над 6,82

Прочитај повеќе