Sucker Punch не работат ниту на нова Infamous ниту на нова Sly Cooper игра, работат на нешто целосно ново

Sucker Punch Productions, студиото зад новиот хит Ghost of Tsushima од 2020 година, откри дека не работи на ништо поврзано со претходните франшизи Infamous и Sly Cooper. Студиото исто така вели дека ниту еден друг развивач не работи на проекти поврзани со франшизите.

Оваа вест доаѓа од нов блог пост кој ја истакнува 25-годишнината на Sucker Punch. Откако ги отвори вратите пред повеќе од 20 години, студиото работеше на Rocket: Robot on Wheels, популарната серија на платформери Sly Cooper, супермоќната серија Infamous и секако, Ghost of Tsushima. Сепак, во овој блог пост, студиото појаснува некои работи поради гласините за Sly Cooper 5 и римејкот на Infamous.

“As our games continue to grow in scale and complexity, they require the full attention of our studio. With our focus on our current project, we have no plans to revisit Infamous or Sly Cooper right now, and no other studio is currently working on projects related to those franchises either. These characters are very special and near and dear to our hearts, so while we’d never say never to re-opening those doors down the road, for now, there are no Infamous or Sly Cooper games in development.”

Извадок од Блогот

На друго место, студиото вели дека наскоро ќе изврши одржување на Infamous 2 UGC серверите за да ги премести во нов дом што ќе им овозможи да останат будни подолго. Сепак, Sucker Punch вели дека на крајот ќе треба да ги зајди серверите, но „[ние] сакаме да ги задржиме да работат што е можно подолго за играчите кои се уште се активни“. Sucker Punch, исто така, работи на добивање на наследниот DLC на Infamous Second Son’s Cole, кој претходно беше достапен само како дел од колекторското издание на играта, на PlayStation Store на сите територии.

“Thank you to everyone for an incredible 24+ years of support. Your love and appreciation are what fuel us to keep making new games and new worlds, and we look forward to continuing to bring new and exciting ideas to life for many years to come. We’re not ready to talk about whatever might be next, but we hope you’ll keep following us whenever we’re ready to share more.”

Изјава од Sucker Punch

МАРКЕТИНГ

WP Post Author

Summer Game Fest конечно е тука, а со него и сосема нов трејлер за очекуваната трета сезона на Netflix на The Witcher. Geralt, Ciri, Yennefer и Jaskier се враќаат во акција во сезона 3, а нивната цел број еден е да ја заштитат Ciri од постојано менување и сè понестабилно континент. Тоа ги води до Aretuza, но она што се смета за безбедно засолниште, за жал, на некој начин станува стапица на смртта, а тоа ќе го гледаме во текот на целата сезона. Трејлерот ги задева сите овие елементи, како и мноштвото нови чудовишта, повеќе од мајтапењето на Geralt and Jaskier што ги обожаваме, а Ciri навистина се впушта во своето како Witcher на тренинг. Целосниот трејлер од Summer Game Fest можете да го погледнете подолу.

Континентот никогаш не бил понепредвидлив, а за време на настанот Tudum на Нетфликс, водителката Lauren Schmidt Hissrich изјави дека тоа ќе има голема улога во сезона 3. Можеме да видиме сè што се менува на континентот, што е супер возбудливо“.

Додека војната беше задевана во сезоните 1 и 2, таа конечно ќе стане реалност во сезона 3 и никој нема да замине неповреден. „Војната се закануваше толку долго“, рече актерот од Jaskier Joey Batey. „Конечно велиме: „О, боже. Тука е“. Епизмот, влогот за континентот, во макро смисла, е огромен, но микро влоговите се уште поголеми“.

Сезона 3, исто така, ќе биде последната сезона на Хенри Кавил како Гералт од Ривија, иако тоа нема да биде последната сезона од шоуто. На местото на Кавил во улогата ќе дојде Лиам Хемсворт, кој ќе ја преземе улогата во сезоната 4 и понатаму. Шоуто неодамна беше потврдено за 5-та сезона, така што се чини дека има доста од авантурата на Гералт што допрва треба да се истражи на малите екрани.