PlayStation

PlayStation ја претставија Стриминг Конзолата “Project Q”

Sony штотуку го претстави новиот Стриминг Сервис, односно новата Стриминг Конзола, со кодно име Project Q, кој ќе ви овозможи да проследувате игри од вашиот PS5. Хендхелдот ќе биде лансиран подоцна оваа година, објави извршниот директор на PlayStation, Џим Рајан, вечерва за време наPlayStation Showcase. Во најавата за уредот се покажа дизајн сличен на Switch […]

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation Наводно Изработуваат нова Handheld конзола!

После повеќе од една деценија по раното пропаѓање на PlayStation Vita, хендхелдовите се поживописни од кога било, што доведе многу луѓе да се запрашаат дали Sony еден ден ќе се обиде да се врати на пазарот со вакви конзоли. Врз основа на новиот извештај на Insider Gaming, одговорот е и да и не. Sony навидум […]

Прочитај повеќе
Технологија

Половина од Top 100 игрите на Steam работат на Steam Deck

Преносливите компјутерски игри навистина доаѓаат во прв план во 2022 година. Се најавуваат нови гејмерски лаптопи и мобилни чипови, а секако тоа е по издавањето на Valve’s Steam Deck. Преносливиот компјутер за игри кој има лик и функција како на Switch предизвикува бранови, а Valve веќе планира Steam Deck 2! Она што беше подеднакво импресивно […]

Прочитај повеќе
PC

Valve ги зголемува испораките за Steam Deck

Valve откри дека „ја зголемува испораката на Steam Deck“ сега сме во вториот квартал од годината. „Добре дојдовте во Q2! Штотуку го испративме првиот сет на е-пошта за нарачки до резервирачите на Q2 (по редослед на времето за резервација)“, твитна тимот на Valve. „Почнувајќи од денес, ги зголемуваме испораките на Steam Deck и ќе испраќаме […]

Прочитај повеќе